פורנו בשירות הפיוס

שחקנית הפורנו היפאנית סורה אאואי זוכה ל-13 מיליון עוקבים בטוויטר הסיני. בעת משבר בין שתי המדינות, היא מנסה בדרכה לפייס בין שני העמים

אקונומיסט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מכל הדרכים שבהן ריגשה סורה אאואי (Sora Aoi) את מעריציה הסינים (והם רבים), העמדה האחרונה שהיא נוקטת היא המפתיעה ביותר. בתקופה שבה גוברים הרגשות האנטי-יפאניים בכל רחבי סין, פרסמה כוכבת הפורנו לשעבר באינטרנט הודעה, שהיתה כתובה בכתב יד נאה ומסוגנן, בה קראה לידידות בין סין ליפאן. באחד השלטים שהונפו בהפגנות נגד יפאן בסוגיית המחלוקת על איי סנקאקו (עבור היפאנים) /דיאויו (עבור הסינים), נאמר בפשטות: "איי דיאויו שייכים לסין, סורה אאואי שייכת לעולם".

סיסמה מוזרה זו מדגישה את הרגשות המעורבים, ולעתים אף מנוגדים, שהסינים רוחשים ליפאן. על אף שלמדו לשנוא אותה בשל הפשעים שביצעה בעבר, הם גם מעריצים את היפאנים על שהם טובים יותר מהסינים בתחומים רבים: באלקטרוניקה, בסדר החברתי, בחוברות קומיקס ובסרטי פורנו.

אאואי, בניגוד לממשלתה, לא פגעה כלל ברגשות העם הסיני, או לפחות ברגשותיהם של גברים סינים צעירים. יותר מ-13 מיליון קוראים עוקבים אחרי המסרים שלה במיקרובלוג "סינה וייבו", והופעותיה הפומביות גרמו למהומה רבתי, שלמרבה ההפתעה נראתה בה גם אהדה נדירה ליפאן.

סורה אאויצילום: תמונת פייסבוק

אאואי אינה היחידה שמנצלת את ההפגנות. רבים השתתפו בהן כדי לשחרר קצת קיטור בלי לחוש את נחת זרועה של המשטרה. אחרים הניפו תמונות של מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית לשעבר, מאו זדונג, שבעודו בחיים לא התרגש במיוחד בגלל הבעלות היפאנית על האיים. אך האן האן, נהג מירוצים ואחד הבלוגרים הפופולריים ביותר בסין, דווקא קרא להעניש את הבוזזים והמתפרעים הסינים.

קריאתה של אאואי קיבלה כמה תגובות אוהדות וחיוביות מבין 150 אלף האנשים שקראו אותה. ואולם, רבים ממעריציה כתבו שהם תומכים בהפגנות נגד יפאן. חלקם כתבו מסרים מעליבים או מאיימים. אחד הכותבים, שרצה כנראה ליהנות מכל העולמות, כתב כי כאשר סין תכבוש מחדש את האיים, עליה לתפוס בחיים גם את אאואי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ