תמונות נדירות חושפות את חיי היום-יום בצפון קוריאה

בנייני מגורים חדשים בבירה פיונגיאנג, צעירים מבלים בפאבים ותעמולת השלטון שנצפית בכל פינה. צלמי אי-פי פותחים צוהר למדינה הסגורה ביותר בעולם

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים73
לוגו אי-פי
אי-פי

שמונה חודשים אחרי שסוכנות הידיעות אי-פי פתחה משרד , צלמי הסוכנות העבירו למערב עשרות תמונות השופכות אור על חיי היום-יום במדינה המסוגרת. מהתמונות עולה הבירה פיונגיאנג כעיר מתפתחת; עשרות בנייני מגורים הוקמו בשכונות חדשות, צעירי העיר יוצאים ומבלים בבאולינג, בארים ובהצגות, סטודנטים לומדים באוניברסיטה הטכנולוגית והכל על רקע תעמולת מפלגת השלטון בראשות קים ז'ונג און.

נציגות אי-פי בבירה הצפון-קוריאנית היא הנציגות המלאה הראשונה של גורם תקשורת מערבי במדינה החשאית שבה נהוג פיקוח מחמיר. בהודעת הקמת המשרד הודיעה הסוכנות כי המהלך התאפשר אחרי שיחות שנמשכו כשנה.

צפון קוריאה מתירה לנציגי תקשורת זרים לבקר בה לעתים, בעיקר לרגל אירועים חשובים, ואולם היא מגבילה את תנועת העיתונאים והם מלווים על ידי נציגי השלטון. הכתב והצלם הקבועים של אי-פי הם צפון קוריאנים. הרשויות הצפון קוריאניות קובעות מי יעבוד עם זרים, ואזרחי המדינה צפויים לעונשים חמורים על מסירת פרטים בלא אישור של המדינה, שבה ככל הנראה הפיקוח על מידע הדוק יותר מבכל מדינה אחרת בעולם.

29 מתוך 29 |
צילום: אי-פי
1 מתוך 29 |
מודעת ענק של אולפן סרטים בפיונגיאנגצילום: אי-פי
2 מתוך 29 |
נהר טיידונג בפיונגיאנגצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ