במרדף אחרי הרייטינג, רשת פוקס שידרה בטעות התאבדות

ערוץ החדשות האמריקאי התנצל לאחר שהעביר בשידור חי מרדף אחר מכונית גנובה, שבמהלכו יצא הנהג מרכבו, הצמיד אקדח לראשו וירה בעצמו

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

כתבת "הארץ" בארה"ב

רשת החדשות האמריקאית "פוקס ניוז" נאלצה להתנצל לאחר ששידרה בסוף השבוע מרדף אחר מכונית, שהסתיים בהתאבדות של החשוד בשידור חי, וזאת בשעת שיא לעיני מאות אלפי צופים.

בעת התוכנית שהגיש אחד השדרנים הבולטים ברשת, שפרד סמית, שודר במשך שעה וחצי מרדף שצולם מהאוויר אחר מכונית במדבר באריזונה, שנגנבה באיומי אקדח בשעות הבוקר מזוג, מחוץ למסעדה בפניקס.

בעת המרדף הביע סמית דאגה מהתנהגותו העצבנית של הנהג. "אתה מחכה לסוף הדברים האלה ודואג כיצד זה עשוי להיגמר" אמר. "אני חש קצת בחוסר נוחות, אני חייב להודות. נראה שהנהג קצת מבולבל או משהו". עם זאת, סמית הביע חוסר שביעות רצון מהחלטת העורך להפסיק את שידור המרדף לטובת חדשות נוספות ופרסומות ואמר לצופים "אם זה היה תלוי בי, השידור היה נמשך".

לאחר הפסקת הפרסומות חזרו בפוקס לשדר את המרדף, בעוד שהרכב פונה לדרך עפר. בשלב מסוים יצא הנהג מהרכב, והחל לרוץ במהירות כשהוא נראה מבולבל. הוא עצר בצדי הדרך ובשעה שהמצלמה מתמקדת בו, הצמיד אקדח לראשו וירה בעצמו. באותו רגע צעק סמית, שנראה המום, לצוות התוכנית להפסיק לאלתר את השידור, והתוכנית יצאה לפרסומות.

מיד עם תום הפרסומות, פנה סמית לצופים, התנצל בפניהם ואמר כי הוא "חייב להם כמה הסברים". לדבריו, אף על פי שהרשת נקטה מרווח זהירות של חמש שניות בין ההתרחשות לשידור עצמו, עדיין לא הצליחו לעצור בזמן את השידור. "כולנו מצטערים מאוד. אלה תכנים שלא אמורים להיות בטלוויזיה. נקטנו כל אמצעי זהירות. אני אישית מתנצל על מה שקרה, זה היה שגוי וחסר רגישות, וזה לא יקרה שוב במשמרת שלי", אמר, והבטיח כי יעדכן את הצופים במידה שיהיו התפתחויות נוספות.

מייקל קלמנטה, סגן הנשיא של מחלקת החדשות של רשת פוקס אמר ששידור ההתאבדות בשידור חי היה "טעות אנוש חמורה", וכי הוא מתנצל שהצופים נאלצו לראות זאת על המסך. "נקטנו כל אמצעי זהירות כדי למנוע תקריות כאלה בשידור חי, בגלל זה אנחנו משדרים תמונות מהמסוק בעיכוב של חמש שניות".

הסרטון השנוי במחלוקת הפך מיד ללהיט באינטרנט וכמה סרטונים שהועלו לאתר יו-טיוב צברו בתוך כמה שעות יותר ממיליון צפיות. האתר "באזפיד" שהיה הראשון להעלות את הסרטון (שזכה תוך זמן קצר למאות "לייקים") ספג ביקורת על הניסיון הציני להשיג רייטינג.

עורך המדיה החברתית של סוכנות הידיעות "רויטרס", אנטוני דה-רוסה, תהה בחשבון "הטוויטר" שלו "מדוע באזפיד משתף גולשים בסרטון התאבדות. גולשים אחרים התווכחו מה חמור יותר - שידור המרדף וההתאבדות בשידור חי או העלאת הסרטון לאחר מכן. גולשים רבים טענו כי שידור ההתאבדות היה מעשה לא אחראי העלול לעודד אנשים להתאבד. מבאזפיד ומאתרים אחרים שהעלו את הסרטון, נמסר כי האירוע הוא חדשותי ולכן ראוי לשידור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ