פריטים נדירים של הגנגסטרים האמריקאים הגדולים מוצעים למכירה

אקדחים, שעון כיס ותיק קוסמטיקה שנמצאו לאחר מותם של "בוני וקלייד", לצד שיר שכתב אל קפונה לאשתו מכלא אלקטרז, יוצעו היום למכירה בניו-המפשייר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פריטים נדירים של צמד הפושעים "בוני וקלייד" יוצעו למכירה היום (ראשון), לצד 100 חפצים נוספים שהיו שייכים לגנגסטרים האמריקאים של שנות העשרים והשלושים. החפצים נאספו במשך שמונה שנים מאספנים פרטיים, ויוצגו בבית מכירות בשם "RR" בניו-המפשייר.

בבי-בי-סי מדווחים כי בין הפרטים המעניינים ביותר, נמצאים שני אקדחי הקולט של בוני פארקר וקלייד בארו, שהיו עליהם כשנורו על ידי שוטרים בלואיזיאנה: אקדח מדגם 1911 שנמצא בחגורתו של בארו, ואקדח 38 מ"מ שנמצא שפארקר הצמידה לרגלה באמצעות סרט הדבקה לבן - כדי ששוטרים לא יחפשו אחריו. בובי ליווינגסטון, סגן הנשיא של בית המכירות, אומר כי ערכם של האקדחים הוא בין 100,000 ל-200,000 דולרים, אולם לדבריו "השמיים הם הגבול".

בוני וקלייד החלו את מסעם בתחילת שנות השלושים, בשיאו של השפל הגדול. הם שדדו תחנות דלק ובנקים בעיירות קטנות בדרום-מערב ארה"ב. לפי אתר האף-בי-איי, בארו רצח לפחות 12 בני אדם, ופארקר כנראה לא ירתה מעולם. במכירה יוצגו גם תיק הקוסמטיקה של פארקר, קופסת כדורי אספירין, שעון הכיס של בארו, אקדחים נוספים שהיו ברשותו ומטבע מכסף שהוצא מהג'קט שלו לאחר שנורה.

6 מתוך 6 |
שעון הכיס של קלייד
1 מתוך 6 |
אקדח הכיס של אל קפונה
2 מתוך 6 |
שיר שכתב אל קפונה לאשתו מכלא אלקטרז

עוד יוצעו במכירה אקדח שהיה שייך לאל קפונה, אחד מראשי המאפיה הידועים לשמצה בשנות העשרים, לצד שיר אהבה בשם "מדונה מיה" שכתב לאשתו כששהה בכלא אלקטרז פריט נוסף הוא מכתב של אליוט נס, הסוכן שרדף את אל קפונה בעקבות הפרות של "חוק היובש". גם חפצים של השודד "בייבי פייס נלסון" יוצעו למכירה, בהם אקדח ששוויו כ-50,000 דולר.

לדברי ליווינגסטון, בתחילת המאה נהוג היה להותיר חלק מהרכוש של הפושעים שתפסו בידי השוטרים שלכדו אותם, ולכן חלק מהפריטים עברו בירושה במשפחות של הלוכדים. חלק מהכסף שיאסף במכירה יתרם לקרן של אנדרטת כוחות השיטור הלאומית בארצות הברית, שממוקמת בוושינגטון.

לתרבות הגנגסטרים מקום מיוחד במורשת האמריקאית, הרבה בזכות הסרטים הרבים שנעשו עליהם. ליווינגסון אמר לסי-בי-אס כי לדעתו הערך האמיתי של האוסף נמצא בפער שהוא חושף בין הפנטזיה למציאות. "פורעי החוק הללו לא ניהלו חיים מאושרים וזוהרים", הוא אומר. "אנחנו לומדים שחייהם היו די מייאשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ