נסגרה החקירה נגד דומיניק שטראוס-קאהן בפרשת האונס הקבוצתי בליל

החוקרים בצרפת הגיעו למסקנה כי אין די ראיות כדי לקשור את יו"ר קרן המטבע לשעבר, שנחשב למועמד ריאלי לנשיאות צרפת, לעידוד זנות

התביעה הכללית של צרפת הודיעה אתמול (שלישי) שהיא משעה את החקירה בהאשמה שדומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, היה מעורב באונס קבוצתי. בהודעת התביעה נאמר כי ההחלטה התקבלה לאחר שהצעירה, שבגינה נפתחה החקירה, חזרה בה מההאשמות נגד שטראוס-קאהן בן ה 63, שנאבק גם נגד האשמות על עבירות מין בצרפת ותביעה אזרחית בארה"ב.

פרקליטי שטראוס-קאהן קידמו בברכה את מה שנראה כניצחון חלקי של מי שנחשב לפני שנה כמועמד ריאלי לנשיאות צרפת, המבקש כעת מבית המשפט גם לשים קץ לחקירה הרחבה יותר על מסיבות מין שאורגנו בעיר ליל שבצפון המדינה.

"אנחנו מרוצים אבל המאבק נמשך", אמר עורך הדין רישאר מלכה בראיון בטלוויזיה. "התיק היה משולל בסיס ואמרנו כבר בהתחלה שההאשמה היתה שטות מוחלטת. כעת אנחנו מתחילים להוכיח את זה".

במאי 2011, זמן קצר לפני ששטראוס-קאהן עמד להכריז על הצגת מועמדותו לנשיאות צרפת, הוא נעצר על ידי משטרת ניו יורק אחרי שחדרנית במלון טענה שניסה לאנוס אותה. בשלב מאוחר יותר ביטלה התביעה בניו יורק את ההאשמות נגדו, בטענה שהמאשימה נפיסאטו דיאלו איננה אמינה. ואולם, דיאלו הגישה נגדו תביעה אזרחית, בנוסף למאבקים המשפטיים שאיתם נאלץ יו"ר קרן המטבע לשעבר להתמודד מאז שובו לצרפת.

ב"פרשת קרלטון", על שם מלון יוקרתי בליל, החוקרים ניסו לברר אם שטראוס-קאהן לקח חלק במסיבות מין בצורה שעלולה להיחשב לעידוד זנות. פרקליטיו טענו מההתחלה שהוא קורבן לציד מכשפות, בשל משיכתו לפרוצות שעליה הודה בגלוי. החוק הצרפתי מתיר קיום יחסים מיניים עם פרוצות אך הוא אוסר סרסרות.

בהודעת התביעה הכללית נאמר כי האישה, הטוענת שנאנסה אונס קבוצתי, לא הגישה שום תלונה רשמית במשטרה ולאחר מכן אמרה שלמעשה שיתפה פעולה באירוע האמור. בית משפט אמור לפסוק ב 28 בנובמבר בהקשר לבקשה להפסיק את החקירה המתנהלת בצרפת נגד שטראוס-קאהן.

שטראוס-קאהן מנסה לחזור לחיי הציבור כיועץ כלכלי וכנואם בכנסים. במקביל, חידשה אשתו, היורשת העשירה אן סנקלייר, את הקריירה שלה כעורכת של אתר חדשות ופרשנות פופולרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות