ליטל לוין

ג'ניפר ליווינגסטון, מגישת תוכנית בוקר ממילווקי, קיבלה ביום שישי אי-מייל קשה מאחד מצופי התוכנית "הי ג'ניפר, כתב האיש תחת שורת הנושא "אחריות קהילתית", "אני לא צופה קבוע בתוכנית שלך, אבל היום, לזמן קצר מאוד, צפיתי בה. הופתעתי בהחלט להיווכח שמצבך הגופני לא השתפר מזה שנים רבות. ודאי אינך רואה בעצמך דוגמה הולמת לצעירי הקהילה הזו, בנות בפרט. השמנת-יתר היא אחת הבחירות הגרועות ביותר שאדם יכול לקבל ואחד ההרגלים המסוכנים ביותר. אני כותב לך בתקווה שתשקלי מחדש את אחריותיך, כדמות ציבורית מקומית, להציג ולתמוך באורח חיים בריא".

ביום שישי האחרון בעלה של ליווינגסטון, אף הוא מגיש באותה תחנה, פרסם במחאה את המייל בעמוד הפייסבוק שלו - והיא זכתה למאות תגובות אוהדות מאנשים שגינו את דברי הבריונות. אחרים שיתפו סיפורים אישיים על תקיפה והתעללות שסבלו בגלל משקלם. היא לא התכוונה להתייחס פומבית למייל הפוגע, אבל התגובות דחפו אותה להקדיש ארבע דקות מתוכנית הבוקר שלה לסוגיה. ההחלטה האמיצה הזו הטיסה את הסיפור הרחק מעבר לגבולות התחנה המקומית. "אני בהלם עד כמה המילים של עיתונאית אחת בלה קרוס הקטנה בוויסקונסין יכולות לעורר כל כך הרבה רעש", אמרה לסוכנות הידיעות איי-פי ליווינגסטון, אם לשלוש ועיתונאית טלוויזיה מאז 1997.

"אני רוצה לקחת רגע להתייחס למצב שהפך למוקד דיון בקהילה בימים האחרונים, בעיקר בפייסבוק, ונושא הדיון הוא - אני", פתחה ליווינגסטון, והציגה את המייל שקיבלה מהאדם, שזוהה כתושב לה קרוס. "אנחנו בתקשורת רגילים לקבל מנה גדושה של ביקורת, ואנחנו מבינים שזה חלק בלתי נפרד מהעבודה לעין הציבור. אבל האי-מייל הזה הוא יותר מזה". המייל הזה, קבעה, הוא בגדר התעללות (bullying). "האמת היא שכן, אני במשקל יתר. אפשר לקרוא לי שמנה, ולפי הטבלה אצל הרופא אני אפילו סובלת מהשמנת יתר חולנית (obesity). אבל לאדם שכתב לי את המכתב - אתה חושב שאני לא יודעת את זה? שהמילים המרושעות שלך מצביעות על משהו שלא ראיתי קודם? אתה לא מכיר אותי. אתה לא חבר שלי, אתה לא חלק ממשפחתי ואפילו הודית שאתה לא צופה בתוכנית - כך שאתה לא יודע עליי כלום. ואני הרבה יותר ממספר על טבלת המשקל".

ליווינגסטון הרחיבה את המקרה שלה והתייחסה ל"בעיה שהולכת וגדלה מדי יום בבתי הספר שלנו ובאינטרנט, והיא חלק מכריע מחייהם של צעירים כיום. כאמא לשלוש בנות צעירות, זה מפחיד אותי עד מוות. אני אשה בוגרת, ולמזלי יש לי עור עבה - בשני המובנים, כפי שמצביע המייל הזה", התבדחה קצת. "אבל מה שמרגיז אותי הוא שיש ילדים שמקבלים מיילים כאלה ואף גרועים יותר, והם לא יכולים להתמודד עם זה". אל הכותב החזירה במטבע הדוגמה לצעירים: "אם אתה בבית מדבר על האשה השמנה מהחדשות, יש סיכוי טוב שהילדים שלך ילכו לבית ספר ויקראו למישהו שמן. אנחנו צריכים לחנך את הילדים שלנו להיות טובי לב, לא ביקורתיים, ואנחנו צריכים לשמש להם דוגמה". היא סיימה במסר "לכל הילדים שמרגישים אבודים, שמתמודדים עם משקלכם, עם צבע העור שלכם, עם ההעדפה המינית שלכם, עם הנכות שלכם ואפילו עם פצעי בגרות, תקשיבו לי עכשיו: אל תתנו לבריונים לקבוע את הערך העצמי שלכם". מאז השידור ביום שלישי מאות אלפים צפו במסר של ליווינגסטון ושיבחו את אומץ לבה.

זהותו של כותב המייל לא נחשפה בתוכנית, אבל ביום רביעי הוא פרסם תגובה. קנת קראוס, עורך דין שרירי (לפי תמונתו) שמתמחה בנזיקין, לא חזר בו. "בהינתן מגפת ההשמנה שמתחוללת בארה"ב כיום והמחלות האיומות הקשורות במגפה זו, ובהתחשב במעמד שנקרה לג'ניפר ליווינגסטון בקהילה, אני מקווה שהיא תנצל סוף סוף הזדמנות פז נדירה להשפיע על רווחתם הבריאותית והפסיכולוגית של ילדי אזור קולי בכך שתעבור בשנה הקרובה מהפך לעיניי כל צופיה, ולמטרה זו, יהיה לי העונג להציע לג'ניפר כל עצה או תמיכה שתהיה מוכנה לקבל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ