מלך ירדן עבדאללה פיזר את הפרלמנט בניסיון לבלום מחאה

בחודשים האחרונים החליף עבדאללה את ראש הממשלה שלו בניסיון להרגיע את הביקורת הציבורית ולמנוע מחאה נרחבת של הציבור נגד שלטונו

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

מלך ירדן, עבדאללה השני, הודיע אמש על פיזור הפרלמנט וקיום בחירות מוקדמות. זאת, בניסיון לבלום את הביקורת הציבורית המושמעת נגד בית המלוכה ההאשמי וכדי להצר את צעדי המחאה שמתכננת האופוזיציה בירדן, בראשות האחים המוסלמים.

המהלך ננקט באופן לא מפתיע, כיממה בלבד לפני הפגנת הענק שמתכננים האחים המוסלמים לקיים היום במרכז עמאן, לאחר התפילות במסגדים. בהפגנה צפויים להשתתף עשרות אלפי בני אדם, וכותרתה היא "להציל את המולדת". רוב מארגני ההפגנה הם חברי הזרמים האיסלאמיסטיים, שדורשים להאיץ את הרפורמות בממלכה ולשנות את חוק הבחירות החדש, באופן שיאפשר לפרלמנט לקבוע מי יהיה ראש הממשלה, במקום שהמלך יקבע את זהותו, כפי שקורה כיום. ראש הממשלה הנוכחי פאיז טראונה, שמונה על ידי המלך באפריל האחרון, אמור להגיש את התפטרותו בתוך שבוע, בעקבות ההודעה על פיזור הפרלמנט. בחודשים האחרונים החליף עבדאללה את ראש הממשלה שלו בניסיון להרגיע את הביקורת הציבורית ולמנוע מחאה נרחבת של הציבור נגד שלטונו. עד כה עשה זאת בהצלחה לא מבוטלת. היום אמורה להתקיים עצרת תמיכה בעבדאללה, שתיערך כהפגנת נגד בכותרת "אנחנו איתך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ