אם שכולה דורשת מרומני: הפסק להשתמש בזכר בני למטרות פוליטיות

לוחם ביחידת העילית "אריות הים" שנהרג בקונסוליה בבנגאזי הפך בעבור רומני לכלי לניגוח אובמה, טוענת אימו של החייל ההרוג

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליטל לוין

אם שכולה ביקשה מהמועמד הרפובליקני לנשיאות, מיט רומני, שיחדול להזכיר את בנה בנאומי הבחירות שלו. בשבוע שעבר, רומני גילה שאחד ההרוגים במתקפה על הקונסוליה האמריקאית בבנגאזי ב-11 בספטמבר השנה היה אדם שפגש במסיבת חג המולד בסן פרנסיסקו לפני כמה שנים.

גלן דוהרטי, לשעבר לוחם ביחידת העילית "אריות הים" (האחראית לחיסול בן לאדן), הוא אחד מארבעה - בהם השגריר האמריקאי - שנהרגו במתקפת הזעם על הקונסוליה בעקבות הסרט "תמימותם של המוסלמים".

"פגשתי אנשים יוצאי דופן במסיבה הזו, אחד מהם היה אריה ים לשעבר, גלן דוהרטי", סיפר בכמה הזדמנויות לקהל במסע הבחירות שלו - פעמיים ביום שלישי ופעם אחת ביום רביעי, לפי רויטרס. "התברר ששנינו ממסצ'וסטס...לפני כמה ימים נודע לי שהוא אחד משני אריות ים לשעבר שנהרגו בבנגזי. זה שבר את לבי", הדגיש מיט את הצד הרגיש שלו, והשווה את אומץ לבו של דוהרטי וחברו, שרצו אל זירת האירוע, לזה שלו: "כשהם שמעו על המתקפה הם לא הסתתרו במקום בטוח. הם רצו לשם להגיש עזרה. זה מה שאמריקאים עושים. כשיש אתגר, כשיש איום, אנחנו הולכים לשם. אנחנו ממשיכים להילחם. ואנחנו לא נפסיד", אמר.

גלן דוהרטי. מצא את רומני "שקרי ועבש"צילום: אי–פי

אבל ברברה דוהרטי, אמו של גלן, מחתה על השימוש שעושה רומני בזכר בנה לצרכיו הפוליטיים. "אני לא סומכת על רומני", אמרה לתוכנית 7News של רשת אן-בי-סי בבוסטון. "אסור לו להכניס את המוות של בני לאג'נדה הפוליטית שלו. זה לא בסדר להשתמש בצעירים האמיצים האלה, שרצו חופש לכל, על מנת לנגח את אובמה".

בתגובה, רומני הודיע שיפסיק להזכיר את הסיפור בנאומיו. "המושל רומני קיבל השראה מזיכרון הפגישה עם גלן דוהרטי וחלק את סיפורו ואת זכרונו ממנו. אבל אנחנו מכבדים את בקשותיה של גברת דוהרטי", אמר לפוליטיקו ריק גורקה, דובר של רומני. כפי שמציינים באן-פי-אר, זו תמונת ראי של פרשת ביג-ברד מרחוב סומסום, שנוכסה בשבוע שעבר לקמפיין של אובמה עד שיוצרי התוכנית דרשו להוציא אותה משדה הקרב הפוליטי.

ברברה דוהרטי. "אני לא סומכת על רומני"צילום: אי–פי

גם על אופי המפגש עצמו בין רומני לדוהרטי חלוקות הדעות. רומני סיפר משועשע איך הזמין את עצמו למסיבה בבית השכנים, שם פגש בלוחם ובילה איתו זמן איכות. חבר של דוהרטי, אלף אלפסן, התראיין לתוכנית רדיו בסיאטל והציג גרסה אחרת לפיה רומני הציג את עצמו בפני דוהרטי לא פחות מארבע פעמים במהלך המסיבה. "הוא אמר שזה היה פתטי וקומי שאותו אדם ניגש אליך ארבע פעמים בחצי שעה, מציג את עצמו בפניך ואין לו שום מושג שהוא עשה את זה כבר לפני 20 דקות, והוא לא זיהה את פניו של גלן". רומני, אמר אלפסן, "השתמש במסיבה פרטית כבאירוע פוליטי לקידום תדמיתו. הוא כל הזמן הציג את עצמו כמיט רומני, דמות פוליטית. אותה הצגה, אותה שורת פתיחה. גלן חשב שזה מאוד שקרי ועבש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ