בגלל חובות עבר: ספינת מלחמה ארגנטינית עוקלה בגאנה

חברת השקעות מקומית דורשת מבואנוס אירס תשלום חוב של 20 מיליון דולר עבור שחרורה של הספינה. מפקד חיל הים הארגנטיני פוטר

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגנטינה הדיחה אתמול (שני) את מפקד חיל הים שלה, על רקע החרמת ספינת מלחמה שלה בגאנה בידי בעלי אגרות חוב ממשלתיות, שהודיעו שלא ישחררו אותה עד שהמדינה הדרום אמריקאית לא תעביר להם את הכסף שהיא חייבת להם מאז המשבר הכלכלי ב-2002.

הספינה ליברדאד, אוניית אימונים שעליה כ 300 אנשי צוות, נתפסה ב-2 באוקטובר בנמל אמה בגאנה על פי צו בית משפט שהוצא לבקשת חברת ההשקעות Capital Ltd. החברה טוענת שארגנטינה חייבת לה 300 מיליון דולר והודיעה שתשחרר את הספינה רק אם בואנוס איירס תעביר לידיה 20 מיליון דולר לפחות.

בעקבות הפרשה העביר משרד ההגנה מתפקידו את מפקד חיל הים, קרלוס אלברטו פאס, זמן קצר אחרי הדחת שני קצינים בכירים בחיל, במסגרת חקירת הנסיבות שהביאו להחרמתה של הספינה בגאנה.
נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדס קירשנר, גינתה את החרמת הספינה ואמרה שהנושים אינם רשאים לראות בה יעד בגלל היותה נכס צבאי, ואילו בית משפט בגאנה פסק שארגנטינה איבדה את זכותה לחסינות זו לאחר שהנפיקה את אגרות החוב. פרננדס שיגרה נציגים בכירים לאקרה כדי לנסות למצוא מוצא מהסכסוך.

הספינה הארגנטינית בחופי אקרה, בתחילת השבועצילום: אי-פי

לפני כעשר שנים הכריזה ארגנטינה על פשיטת רגל לאומית, בשיאו של המשבר הכלכלי שאליו נקלעה; היום היא נאלצת להתמודד עם שורה ארוכה של תביעות משפטיות בארה"ב שהגישו נגדה בעלי אגרות חוב המבקשים להחרים נכסי מדינה כדי לקבל בחזרה את ערך אגרות החוב שלהם. בעלי אגרות חוב נוהגים במקרים דומים לבקשת להקפיא כספי חשבונות בנק של חברות לאומיות או של גופים ממשלתיים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ