אי-פי
הארץ

עבודות של כמה מהציירים המפורסמים בעולם נגנבו הלילה (שלישי) ממוזיאון קונסטאל שברוטרדם, במה שנראה כאחת מגניבות האמנות הגדולות של השנים האחרונות. משטרת הולנד פתחה במצוד אחר הגנבים וקראה לעדי ראייה לשתף פעולה עם החקירה.

המוזיאון, שנסגר למבקרים, לא פרסם עד כה את רשימת העבודות שנגנבו, אולם BBC וסוכנויות הידיעות דיווחו כי ביניהן נמצאות: "נערה קוראת בלבן וצהוב" של אנרי מאטיס, "גשר ווטרלו" של קלוד מונה, "ראש ליצן" של פאבלו פיקאסו, "אשה עם עיניים עצומות" של לוסיאן פרויד, "דיוקן עצמי" של מאיר דה האן, "נערה מול חלון פתוח", "הארוסה" ודיוקן עצמי - שלושתם של פול גוגן.  

דובר משטרת רוטרדם, ווילימיק רומיין, אמר כי הבלשים בודקים את סרטוני מצלמות האבטחה מליל אמש בניסיון לזהות את הגנבים. לדבריו, הגניבה התרחשה בסביבות השעה 03:00 (שעון מקומי). 

נציגת מוזיאון קונסטאל, מריט מאסקנט, אמרה בראיון ברדיו ההולנדי הממלכתי כי הציורים שנגנבו שייכים לקרן הפרטית טריטון וכי הם בעלי "ערך משמעותי". יצויין כי העבודות מאוסף טריטון הוצגו בעבר בתערוכות שונות, אולם התערוכה הנוכחית המתקיימת זה כשבוע היא הפעם הראשונה שבה הוצגו יחד כל עבודות הנכללות באוסף. התערוכה המיוחדת התקיימה כחלק מאירועי ההוקרה לציון 20 שנה למוזיאון קונסטאל, הפועל למעשה כגלריה לאמנות ללא אוסף משלו.

אוסף טריטון כולל עבודות אוונגרד שונות שנאספו על ידי איש העסקים המולטי מיליונר ווילם קורדיה שמת בשנה שעברה. במסגרת זו הוצגו במוזיאון ברוטרדם יותר מ-150 עבודות של ציירים שונים ובהם: אלכסנדר קלדר, פול סזאן, מארק שגאל, סלוודור דאלי, אדגר דגה, מרסל דשאן, פול גוגן, ג'ספר ג'ונס, רוי ליכטנשטיין, רנה מגריט, קלוד מונה, אוגוסט רודן ואנדי וורהול.

7 מתוך 7 |
"נערה קוראת בלבן וצהוב", 1919, אנרי מאטיס
1 מתוך 7 |
"ראש ליצן", 1971, פאבלו פיקאסו
2 מתוך 7 |
"דיוקן עצמי", 1890, מאיר דה האן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ