השבועון ניוזוויק מבטל את המהדורה המודפסת שלו

דיוויד קאר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיוויד קאר

ניו יורק טיימס

השבועון ניוזוויק הודיע אתמול כי יבטל את הגירסה המודפסת שלו החל מהשנה הבאה. טינה בראון, עורכת המגזין, והמייסדת של אתר The Daily Beast שאותו היא איחדה עם ניוזוויק, הודיעה במכתב לעובדים ובהודעה לעיתונות על הפסקת הופעתו של העיתון במסר שעליו היה חתום גם באבה שטי, המנכ"ל שנשכר לא מכבר.

"אנחנו מודיעים הבוקר על התפתחות חשובה בניוזוויק ובדיילי ביסט. ניוזוויק יעבור לפורמט דיגיטלי מלא בתחילת 2013. כחלק מהמעבר הזה, הגיליון האחרון של העיתון המודפס יופיע בארה"ב ב‑31 בדצמבר בשנת", אמרה בראון. הגרסה הדיגיטלית של העיתון תיקרא Newsweek Global והקריאה בה תהיה בתשלום. למגזין "ניוזוויק" יש עדיין מוניטין חיובי ­ על אף הבעיות הכלכליות של העיתון המודפס .

הניוזוויק נוסד ב‑1933 ותפס מקום נכבד בתקשורת האמריקאית. לפני עידן האינטרנט, התחוללה מדי שבוע תחרות עזה בין המגזין לבין הטיים. עיתונים אלה היו בין המקורות הטובים ביותר לחדשות ולפרשנות, והמנויים ציפו לבואם בכיליון עיניים. ואולם, מאז התיישנות החדשות השבועיות, שני העיתונים נאבקו כדי להתאים את עצמם לדור האינטרנט ועלו לרשת, ובכך תרמו עוד יותר להקטנת הפרסומות ולצמצום התפוצה. ב‑2001 היו לניוזוויק 3,158,480 מנויים, אך ביוני השנה ירדה תפוצתו ביותר ממחצית ל‑1,527,157.

ההפסדים השבועיים גדלו והלכו גם אחרי שהעיתון נמכר ב‑2010 לסידני הארמן, איל תקשורת בן 92. הוא קנה את העיתון בדולר, ועם הזמן איחד אותו עם הדיילי ביסט. העתיד נראה עגום יותר לאחר מותו של הארמן באביב 2011. יורשיו אמרו לפני כן שימשיכו לתמוך בשבועון החולה, אך הקיץ הודיעה המשפחה שלא תוכל להמשיך ולהשקיע בו.

לפי הדיווחים, הפסדי השבועון הגיעו ל‑40 מיליון דולר בשנה, ובארי דילר, היו"ר של IAC, החברה המנהלת של דיילי ביסט וניוזוויק, הבהיר שלא יסכים לשאת את ההפסדים האלה לנצח. "ידענו שמשהו יקרה", אמר אחד העובדים, שסיפר כי המשרדים היו מלאים ביועצים שהתרוצצו עם רשימות של שמות. אחד מהיועצים האלה, הוסיף המקור, היה ג'ק גריפין, המנכ"ל לשעבר של תאגיד טיים.

"למרבה הצער, צפויים צמצומים בסגל העובדים והתייעלות בעסקים גם בארה"ב וגם בחו"ל", כתבה בראון במסר שלה. לדברי עובדים, ההודעה התפרסמה לפני פרסום ההכנסות של IAC בשבוע הבא, כשצפוי שדילר יופגז בשאלות על ההפסדים של ניוזוויק. דילר עצמו הבהיר בראיון שהוא איננו טיפוס אמוציונלי בכל הנוגע לעסקים. "אם משהו לא מסתדר, תמכור אותו, תחסל אותו ותעבור לדבר הבא", הוסיף.

תגובות