דיווחים: סטודנטים ערבים רצחו רופא יהודי באוקראינה

פרופ' לאון פרייפלד הוכה למוות בידי צעירים ממוצא מרוקאי שהושעו מהלימודים - כך לפי דיווחים של משפחתו ומכריו מישראל

עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת

רופא יהודי בכיר ומוכר בעיר לבוב שבאוקראינה, פרופ' לאון פרייפלד, בן 67, נרצח אתמול (שבת) בבוקר. מדיווחים שהתקבלו ממקורות שונים, אשר טרם אומתו עם הרשויות באוקראינה, עולה כי שלושה צעירים ממוצא מרוקאי היכו אותו למוות. הרקע, לפי הנטען, הוא נקמה על כך שהושעו מהלימודים באחת האוניברסיטאות בעיר, ככל הנראה בשל ציונים גרועים.

הנרצח היה אורתופד ומנהל מרכז הטראומה בבית חולים גדול בלבוב, "בית חולים מס' 8". לפי הדיווחים, אחד מהתוקפים נעצר בידי עוברי אורח ברחוב. שניים נוספים טרם נתפסו.

אחיו של הנרצח הוא פרופ' ואדים פרייפלד מאוניבריסטת בן גוריון בנגב. בסוף השבוע הוא יצא לאוקראינה, שם הוא נמצא במחיצת אמו. פרייפלד ביקש שלא לשוחח עם התקשורת, אך אישר את הפרטים בשיחות עם עמיתיו מאוניברסיטת בן גוריון. ההלוויה של אחיו תהיה מחר, יום שני, בלבוב.

מחוץ למרכז היהודי בדנייפרופטרובסקצילום: רויטרס

"פרייפלד היה רופא מאוד מוכר ובכיר. כל הצמרת היתה אצלו, כולם מכירים אותו שם", אמרה הבוקר ל"הארץ" עמיתה של אחיו מאוניברסיטת בן גוריון. את הפרטים אישר ל"הארץ" אמש גם אדם בשם מלך שוחט, המוכר כפעיל בכיר בקהילה היהודית בלבוב וכן ד"ר אלכס בריימן מאוניברסיטת בן גוריון, עמיתו של ואדים פרייפלד.

ד"ר אפרים זורוף, ראש מכון ויזנטל בירושלים, גינה הערב את המעשה. "רצח של יהודי בידי ערבים באוקראינה הוא שילוב בין האנטישמיות הישנה והחדשה" אמר זורוף, "אני רק מקווה שהשלטונות ימצו את הדין עם האשמים", הוסיף. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ