רק 3.4% מאוכלוסיית ארה"ב מגדירים את עצמם להט"ב

סקר של מכון גאלופ נחשב למקיף ביותר בנושא הקהילה הגאה. מהנתונים המפתיעים בסקר: המיעוטים נוטים יותר להזדהות כנציגי הקהילה

נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

3.4% מהבוגרים האמריקאים מגדירים עצמם לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים או ביסקסואלים (להט"ב) - כך עולה מסקר חדש של מכון גאלופ שנחשב למקיף ביותר מסוגו שנעשה בארה"ב בנושא הקהילה הגאה. הממצאים, שפורסמו ביום חמישי, מבוססים על ראיונות טלפוניים עם יותר מ‑121 אלף אמריקאים שנערכו בחודשים יוני עד ספטמבר השנה.

אחד הנתונים המפתיעים ביותר בסקר הוא שהמיעוטים הלא-לבנים בארה"ב נוטים יותר להזדהות בתור נציגי הקהילה הגאה. 4.6% מהאפרו-אמריקאים מגדירים עצמם בתור להב"ט, כמו גם 4.3% מיוצאי מדינות אסיה ו-4% מההיספאנים - זאת בעוד רק 3.2% מהלבנים באמריקה מזדהים בתור חד-מיניים. כשליש מהקהילה אינם לבנים, יותר מחלקם באוכלוסיה - 27%.

הסקר אף מפריך סטריאוטיפ לפיו אנשי הקהילה הגאה נוטים להיות בעלי השכלה ורמה סוציו-אקונומית גבוהה. שעור המזדהים כחד-מיניים גבוה יותר בקרב אמריקאים בעלי השכלה נמוכה: 3.5% מבוגרי בית ספר תיכון או פחות, בהשוואה ל‑2.8% מבין בעלי תואר ראשון ו‑3.2% מבין בעלי תואר שני ומעלה. למעלה מ-5% מבעלי הכנסה שנתית של פחות מ-24 אלף דולר (קו העוני ליחיד בארה"ב עומד על הכנסה שנתית של 11,170 דולר, ההכנסה החציונית ליחיד בן 25 ומעלה עומדת על כ-32 אלף דולר) הזדהו כהומואים ולסביות. לעומת זאת, בקרב בעלי הכנסה של למעלה מ-60 אלף דולר בשנה, רק 2.8% הזדהו בתור נציגי הקהילה. נתון זה מחזק את הטענה שאפליה ודעות קדומות עדיין פוגעות בסיכויי ההתקדמות המקצועית וההשתלבות של נציגי הקהילה. 

גארי גייטס, דמוגרף מאוניברסיטת קליפורניה שבלוס אנג'לס ואחד מעורכי המחקר, הביע תקווה שהנתונים יעזרו להפריך את הסטריאוטיפ לפיו הומואים הם בעיקר גברים לבנים אמידים מהערים הגדולות. "הנתונים מוכיחים שהקהילה משקפת את הגיוון של האוכלוסייה הכללית בארה"ב", אמר גייטס.  

מהסקר עולה כי אמריקאים צעירים נוטים יותר להזדהות כחברי הקהילה הגאה - 6.4% מקרב בני 29-18, לעומת 1.9% בקרב בני 65 ומעלה. גם בין המינים קיים הבדל: 3.6% מהנשים הזדהו כלהט"ב לעומת 3.3% מהגברים. בהתייחס למצבם המשפחתי, ענו 20% מהלהט"ב שהם נשואים ו‑18% ענו כי הם חיים עם בן או בת זוג. הם לא נשאלו מה המגדר של בני ובנות זוגם. מבין האמריקאים שאינם להט"ב, 54% נשואים ו‑4% חיים עם בן או בת זוג.

לפי הסקר, 71% מהמצביעים הרשומים בקרב הקהילה הגאה תומכים בנשיא ברק אובמה, לעומת 22% שתומכים במועמד הרפובליקאי, מיט רומני. נתון זה לא מפתיע, מכיוון שבתקופת כהונתו של אובמה בוטלה מדיניות אפליית ההומואים בצבא. בנוסף, הנשיא הביע תמיכה פומבית בנישואי זוגות חד-מיניים. רומני, לעומתו, מתנגד לנישואים חד-מיניים. אובמה רואה את אנשי הקהילה הגאה כחלק משמעותי ממאגר תומכיו, שעשוי אף להטות את הבחירות לטובתו. עם זאת, למרות שבחלק ממדינות החוף פעילי הקהילה הגאה בלטו במאמץ גיוס התרומות למענו, הקהילה בכללותה לא מגלה יותר מעורבות פוליטית משאר האוכלוסייה. ההפך הוא הנכון - 74% מנציגי הקהילה רשומים להצבעה בבחירות, לעומת 80% בקרב כלל האוכלוסייה. באופן כללי, הזדהו 44% מהלהט"ב הבוגרים כדמוקרטים, 43% כעצמאים ורק 13% כרפובליקאים.

הסקר הטלפוני נערך מ‑1 ביוני עד 30 בספטמבר. התוצאות התבססו על תשובות לשאלה: "האם את/ה מזדהה כלסבית, הומוסקסואל, ביסקסואל או טרנסג'נדר?", שנכללה ב‑121,290 ראיונות. המספר הכללי - 3.4% - דומה להערכה קודמת, לפיה שיעור קהילת הלהט"ב בארה"ב עומד על 3.8%. זאת בהתבסס על ממוצע התוצאות שהתקבלו בסקרים קטנים יותר שנערכו בארה"ב בשנים 2004‑2008. עורכי הסקר ציינו כי הממצאים אינם מתייחסים למי שמסיבה כלשהי סירבו להודות בנטיותיהם המיניות.

סקר נוסף, שפורסם על ידי מכון "פיו", גילה כי רוב ההיספאנים בארה"ב תומכים בנישואים חד-מיניים. זאת בניגוד לסטריאוטיפ רווח, לפיו בקרב האוכלוסייה ההיספאנית, המתאפיינת בשיעור גבוה של קתולים, קיימת הומופוביה. לפי הסקר, 52% מההיספאנים בארה"ב תומכים בנישואים חד-מיניים, לעומת 34% המתנגדים להם. זהו נתון מעורר מחשבה בעבור המפלגה הרפובליקאית, המנסחת את האסטרטגיה שלה עם הקהילה שקולה הופך למשמעותי יותר מבחירות לבחירות. רומני בינתיים שם דגש עיקרי על ערכי המשפחה המסורתיים, אך הנתונים החדשים מצביעים על פתיחות גדלה בקהילה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ