גל שמועות בקובה על מצבו של פידל קסטרו

השליט לשעבר לא נראה בציבור ממארס. ראיון שהעניק רופאו, שבו סיפר כי המנהיג לקה בשבץ ונמצא בתרדמת, הצית גל שמועות על מותו

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

בימים האחרונים שמועות רבות ובלתי מאומתות נפוצו על מותו של שליט קובה לשעבר פידל קסטרו, שלא נראה בפרלמנט הקובני מאז שחלה במחלה מסתורית ב-2006. בני משפחתו ובכירים בממשל הקובני, הרואים במצבו הבריאותי של המנהיג עניין של חשיבות לאומית, הכחישו את השמועות. בצעד נדיר, הוציאו בכירים במשרד החוץ בהוואנה הודעה בטוויטר שהכחישה כי שר החוץ ברונו רודריגז פרילה הודיע על מותו של קסטרו. חשבון הטוויטר הממשלתי נפתח רק ביום חמישי.

השמועות החלו ככל הנראה ברופא ד"ר מרקינה, שטיפל גם בהוגו צ'אבס ואף התחיל בעבר גל של שמועות בנוגע למצבו הבריאותי הרעוע של נשיא ונצואלה

מריקנה התראיין לעיתון בשפה הספרדתית "מיאמי הראלד", וסיפר כי קסטרו סבל משבץ מוחי ונמצא בתרדמת. הוא לא הציע הוכחות לטענותיו ומאוחר יותר סירב להתראיין שוב בנושא. בעבר סיפר הרופא כי יש לו מקורות בקובה ובוונצואלה שמעדכנים אותו במצבם הבריאותי של מנהיגי המדינות הסוציאליסטיים.

קסטרו אוחז בדגל קובהצילום: אי–פי

צ'אבס, שזכה לאחרונה בקדנציה רביעית כנשיא ונצואלה, נעלם מעין הציבור באחרונה, מה שחיזק את השמועות כי הוא בעצם נמצא בקובה על מנת להפרד מחברו הקרוב קסטרו בן ה-86.

הסופרת אן לואיס ברדש, שכתבה מספר ספרים על קובה, אמרה שגל השמועות הנוכחי מדליק נורה אדומה בקרב אזרחי המדינה המבודדים. "זה כל מה שאנחנו יודעים: אנחנו יודעים שהוא לא הצטלם מאז מארס. בכל פעם אחרת שנפוצו שמועות על מותו מיד שלפו תמונה שלו או סרטון של מישהו מבקר אותו", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ