המשבר משפיע גם על סופרמן: התפטר מעבודתו בעיתון

בגיליון הקרוב של הקומיקס מביעים היוצרים את מחאתם על גסיסת הפרינט, וגורמים להתפטרותו מהעיתון בשל השפלות העורך. השלב הבא: פתיחת בלוג

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליטל לוין

קלארק קנט תמיד ראה בעבודתו העיתונאית ב"דיילי פלאנט" המשך לפועלו של האלטר-אגו שלו, סופרמן. גיבור הקומיקס נלחם למען צדק באמצעות חושי-על וכוח כביר; קנט חושף את האמת בכתבותיו, וגם אוסף מידע הכרחי לפעולתו כסופרמן.

לא עוד. בגיליון הקרוב בסדרת סופרמן, שיראה אור מחר (רביעי), קנט מתפטר מהעיתון שבו עבד יותר מ-70 שנה, או לפחות מאז שג'ו שוסטר וג'רי סיגל פרסמו את החוברת הראשונה בסדרה ב-1938. העורך הראשי פרי ווייט גוער בו על שהוא לא מביא מספיק סיפורים על סופרמן, ואילו קנט מטיח בו שעולם הבידור תפס את מקומן של החדשות. "הזמנים משתנים", עונה לו העורך, "והפרינט גוסס. אני לא מת על זה, אבל התקווה היחידה שיש לנו לפרסם חדשות כלשהן, היא לתת לאנשים את מה שהם רוצים לקרוא".

לקנט נמאס. מול כל העובדים בחדר החדשות הוא נושא נאום חוצב להבות על מצבה המידרדר של העיתונות, על אמת ועל צדק - ומתפטר. הרשע התורן בגיליון הוא כמובן מורגן אדג', הקפיטליסט המרושע שעומד בראש קונגלומרט התקשורת "גלקסי", שבלע לתוכו את ה"דיילי פלאנט".

"זה מה שקורה באמת כשבחור בן 27 יושב מאחורי שולחן וצריך לקבל הוראות מקונגלומרט גדול עם אינטרסים שלא נוגעים אליו", אמר ליו.אס.איי טודיי סקוט לובדל, מחבר הגרסה העדכנית של סופרמן, שרואה אור בהוצאת DC Comics. "סופרמן הוא האדם הכי חזק על כדור הארץ, אבל כמה עוד הוא יכול לשבת בשקט כשמישהו נושף בצווארו ומתייחס אליו כאילו הוא האדם הכי לא חשוב בעולם?".

למעשה, אין זו הפעם הראשונה שבה קנט עזב את העיתון. לתקופה קצרה עבר לשורות המגזין המוביל "ניוזטיים", אך לבסוף שב לחיק ה"פלאנט". ואולם הפעם, רומז לובדל, קנט לא יחפש עבודה בעיתון אחר. "אני לא חושב שהוא ישלח קורות חיים. סביר יותר שהוא יקים את ה'האפינגטון פוסט' או ה'דרדג' ריפורט' הבא". כן, סופרמן מיישר קו עם העולם ופותח בלוג. "רצינו לשחוט כמה פרות סופר-קדושות ולהסתכל על סופרמן בעיניים חדשות", הסביר לובדל.

סופרמןצילום: אי–פי

הקוראים המסורים לא איחרו להביע את מורת רוחם מההחלטה, כפי שציין הבלוגר ג'ים רומנסקו, כך למשל, הבלוגר ומעריץ סדרת הסופרמן אוליבר וויליס כתב בטוויטר שזה לא פחות מאשר "כישלון". מגיב בפורום "קומיק בוק סורס" העיר: "לובדל רואה יותר מדי את 'חדר חדשות'… וזו סדרה גרועה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ