שרה צרפתייה קוראת לדון בהומוסקסואליות בספרי הלימוד

השרה לענייני נשים רוצה לערוך מחדש את ספרי הלימוד כדי שייוזכרו נטיותיהם המיניות של דמויות מפתח בהיסטוריה ולקדם סובלנות לחד מיניים בעולם

לה מונד
אי-אף-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לה מונד
אי-אף-פי

בראיון שהעניקה למגזין הקהילה ההומו-לסבית Têtu, קראה השרה הצרפתייה לענייני נשים להביא "לעריכה מחודשת" של ספרי הלימוד בנושא ההומוסקסואליות. השרה, נז'את ואלו-בלקאסם, אמרה כי "הספרים מתמידים בשתיקתם ביחס להעדפות מיניות מגוונות של דמויות היסטוריות ואנשי עט, גם כשנטייתם שופכת אור על תוכן היצירה, כמו במקרה של משורר המאה ה-19, ארתור רמבו".

ואלו-בלקאסם אף הוסיפה כי ראוי שיהיה ייצוג למשפחות חד-מיניות בכל הקמפיינים של משרדי הממשלה בצרפת, כדי שקיומן יהפוך לעניין של מה בכך". עוד אמרה כי תעמוד בראש ועדת המעקב הבין-משרדית למאבק באפליה על רקע נטייה מינית "על מנת למגר את תופעת הטיפולים המתיימרים להפוך את בני ובנות הקהילה הלהט"בית לסטרייטים". טיפולים אלה ניתנים על ידי קבוצות פרוטסטנטיות שמרניות במטרה "לרפא" הומוסקסואלים.

רמבו, משורר צרפתי בן המאה ה-19

בכוונתה של השרה לפעול לכך שצרפת תקדם "התרה בחוק של ההומוסקסואליות בקנה מידה עולמי, ולהניע מנגנון דיפלומטי שיזרז החלטה בעניין זה באו"ם", אמרה, "אני מתכוונת לפעול כדי שהאיחוד האירופי יאמץ קווים מנחים למאבק בהומופוביה", הוסיפה. "צריך להניח את התשתית לכינון ועידה בינלאומית שתילחם באפליה על רקע נטייה מינית, ויש לעשות זאת בדחיפות שכן בכמה מדינות שכנות נעשים צעדים לדיכוי הקהילה הגאה. עוד אמרה כי "שגרירויות צרפת יתערבו לטובת המאבק על זכויות הקהילה הלהט"בית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ