צבא לוב השתלט על מעוז של תומכי קדאפי

בעיירה באני ואליד טוענים כי מדובר בפעולה נקמנית של הממשלה החדשה בשל תמיכת תושביה במאבקו של הרודן לשעבר נגד המורדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מיליציות של ממשלת לוב השתלטו על העיירה באני ואליד, שנחשבה בעבר לאחת ממעוזי התמיכה בשליט לוב המודח, מועמר קדאפי, ונמצאת במערב המדינה. ההשתלטות הושגה לאחר מתקפה עקובה מדם שנמשכה כמעט שבוע. רבים מאשימים כעת את הממשלה החדשה בשימוש בכוח ללא אבחנה במטרה להעניש את תושבי העיירה, הידועה כמוקד לתסיסה עד היום. לפחות 22 בני אדם נהרגו ומאות נפצעו בהפגזות.

לדברי בכירים, מטרת התקיפה היתה איתור מבוקשים, ובהם פקידי ממשל לשעבר וחוטפי עומרן שעבאן, ממנהיגי המורדים ואחד מחברי החוליה שמצאה את מועמר קדאפי מסתתר בבור ביוב לפני כשנה. שעבאן מת בבית חולים בפריז לפני כחודש, כפי הנראה כתוצאה מפציעות שספג במהלך החטיפה ובחודשיים שהוחזק בשבי בבאני וואליד.

לדברי גורמים בבאני וואליד, ההפגזות הן פעולת נקמה של עיר אחרת, שהפעילה לחץ מסיבי על ממשלת לוב החלשה, כדי שתתקוף את העיר. אווירת המלחמה שהשתררה בלוב בעקבות הקרבות בעיר הובילה לפעולות מחאה בערים רבות. האו"ם קרא לצדדים לנהוג באיפוק.

רמטכ"ל צבא לוב יוסוף אל מנקוש הודיע ביום ד' שהקרבות בבאני וואליד הסתיימו, למעט "כמה כיסי התנגדות". אל מנקוש הוסיף כי מיליציות של הממשלה עצרו חברים לשעבר ביחידה הצבאית הנודעת לשמצה אותה הנהיג בשעתו בנו של קדאפי, חמיס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ