"כבר הצטיידנו באוכל וקנינו סוללות. נשאר רק להצביע ולחכות לסופה"

תורים אינסופיים קידמו את פניהם של אמריקאים שביקשו להצביע בבחירות לנשיאות לפני הגעת ההוריקן סנדי. פה ושם התפתחו דיונים פוליטיים

נטשה מוזגוביה
מרילנד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה
מרילנד

"הלך יום ראשון השקט שלי", נאנחת ג'יג'י מידלברוק, עובדת מעבדת מחקר ברוקוויל, מרילנד, שמחשש שסופת סנדי תשתק את החוף המזרחי ותחבל בבחירות, החליטה לנצל את הזכות להצבעה מוקדמת והגיעה למרכז הקהילתי שבו הוצבו הקלפיות. "כבר הצטיידנו באוכל לימים, קנינו סוללות - נשאר רק להצביע ולחכות לסופה", היא מכריזה. "לא נורא, נעבור את זה... ואז - עוד ארבע שנים. עד שהילרי קלינטון תרוץ לנשיאות!".

מה שהיא לא ציפתה לראות זה תור אינסופי המקיף את כל הבניין, שמולו תומכי המועמדים תקעו במדשאה שלל שלטים. לפי השלטים, קשה היה לזהות שעיקר הבחירות היא ההתמודדות בין ברק אובמה למיט רומני - רובם עסקו בסנטורים, חברי הקונגרס, שופטים והצעות שונות לתיקון החוקה המקומית בעניין נישואי ההומואים, זכויות ילדי המהגרים, תנאי התעסוקה של שוטרים ונכים. היו גם שני שלטים של מיט רומני ופול ראיין - אך במרילנד הדמוקרטית ברובה, שהאלקטורים שלה בכל מקרה נידונו ללכת לאובמה, נראה כי אנשי אובמה לא טרחו להשקיע יותר מדי.

פה ושם מתפתחים דיונים פוליטיים על זכויות הנשים, על העימותים הטלוויזיוניים, על משחקי ספורט. גבר שחור עם רסטות ארוכות צוחק עם מהגרת מצ'ילה, ילד של זוג מעורב, אמריקאית ומהגר הודי, לבוש חולצת אובמה מתנדנד, משועמם, בין הוריו. בתערובת הצבעים והשפות, עומדים גם ג'ים ושרי, בני הזוג מפוטומק, שהחליטו להצביע מוקדם כי ביום הבחירות הם יהיו בישראל.

דורותי לי, גמלאית אפרו-אמריקאית, אומרת שהיא ובעלה ברנרד ניגשו לתחנת ההצבעה פעמיים ביום שבת, אך התור נראה מאיים מדי. ביום ראשון, היא החליטה בכל זאת להשקיע כמה שעות ולהצביע. "אני מצביעה לאובמה בגלל שאני מרגישה שהוא דואג לאנשים", היא אומרת. "לגבי רומני, אני מרגישה שהוא איש לא ישר". השיחות בין הממתינים בתור הארוך נמשכות והוא זז בעצלתיים. מזג האוויר המידרדר משכנע את האחראים לפתוח גם את אולם ההתעמלות. רק מעטים נוטשים. הרצון להצביע (ועוד מוקדם) הוא מעל לכל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ