חברת פוסי ריוט מוחזקת בתנאי כליאה קשים ובקור עז

יקטרינה סמושביץ', חברת הלהקה ששוחררה, סיפרה כי במחנה בו מוחזקת נדז'דה טולוקוניקובה אין תרופות ומים חמים: "אם מישהו חולה, איש לא עוזר לו"

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

אחת מחברות להקת הפאנק פוסי ריוט, שנידונה למאסר בגלל השמעת שיר מחאה נגד פוטין בקתדרלה של מוסקווה, נאלצת להתמודד עם תנאי כליאה קשים ביותר, בקור מקפיא וללא תרופות או מים חמים. כך אמרה יקטרינה סמושביץ', חברת להקה אחרת ששוחררה מהכלא.

סמושביץ' בת ה-30, דיברה בריאיון בסניף קטן של מקדונלד בעיירה סמוכה למוסקווה. חלקו הראשון של הריאיון צולם ונערך תחת כיפת השמים בקור עז משום שהמסעדה לא איפשרה להסריטו.

על שלוש חברות הלהקה נגזרו לפני כחודשיים שנתיים מאסר בפועל, בעקבות הופעת מחאה נגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקתדרלה המרכזית של מוסקווה. בתחילת החודש שוחררה סמוביץ' בעקבות ערעור שהגישה, בטענה כי הורחקה ממזבח הקתדרלה בטרם החלו חברות הלהקה לבצע את שיר המחאה. בית המשפט לא קיבל את ערעור חברותיה.

יקטרינה סמושביץ' לפני כשבועצילום: רויטרס

"אין שם מים חמים או תרופות, והבגדים שמקבלים האסירים אינם מתאימים לקור העז השורר שם", אמרה סמושביץ' על תנאי הכליאה במחנה המעצר במורדוביה, כ-480 ק"מ מדרום מזרח למוסקווה, שבו מרצה חברתה ללהקה, נדז'דה טולוקוניקובה שנתיים מאסר. "אם מישהו חולה, אף אחד לא עוזר לו והוא עלול למות".

"השיטה כולה מתמוטטת", אמרה. "אלה הנמצאים בשלטון אחוזי פחדים והתנהגותם נעשית פרועה יותר ויותר. אנחנו עלולים להגיע למצב של קריסה מוחלטת כפי שקרה עם ברית המועצות".

חברת הלהקה השנייה שנשלחה לכלא, מריה אליוקינה, אמורה להגיע למחנה מעצר בעיר פרם שבהרי אוראל, שבו נהגו שלטונות ברית המועצות לכלוא אסירים פוליטיים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ