מקתרינה עד סנדי |

ההוריקנים האטלנטיים החמורים ביותר

בשנים האחרונות פגוע בחופי האוקיינוס האטלנטי כמה סופות קשות. אסון הטבע היקר בתולדות ארה"ב הוא הוריקן קתרינה, שהחריב ב-2005 את ניו אורלינס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארצות הברית סבלה בשנים האחרונות מכמה הוריקנים חזקים שמקורם בצפון האוקיינוס האטלנטי. עונת ההוריקנים היא בחודשי הקיץ, בין 1 ביוני ל-30 בנובמבר. מלבד הוריקן סנדי שמשתולל כעת בצפון-מזרח ארה"ב, והוריקן קתרינה, שהחריב את ניו אורלינס ב-2005, פגעו בשנים האחרונות עוד כמה הוריקנים בחופי ארה"ב וגרמו לנזק רב ולנפגעים.

אוגוסט 2005: הוריקן קתרינה משתולל בלואיזיאנה, מיסיסיפי, פלורידה, ג'ורג'יה ואלבמה. לניו אורלינס, העיר הגדולה בלואיזיאנה, נגרם הרס כבד. קתרינה נחשבת לאחד ההוריקנים הקשים בהיסטוריה האמריקאית, והיא גרמה למותם של 1,800 אנשים. כ-1.3 מיליון אנשים בדרום-מזרח ארה"ב איבדו את בתיהם. ההוריקן היה לאסון הטבע היקר ביותר בתולדות ארה"ב, עם נזקים בעלות של 81 מיליארד דולר.

ניו אורלינס לאחר הוריקן קתרינה, אוגוסט 2005צילום: אי–פי

ספטמבר 2005: הוריקן ריטה מוביל להצפות חמורות בחופי טקסס ולואיזיאנה. מעל למיליון תושבים נאלצו לפנות את בתיהם, ו-119 בני אדם נהרגו.

ספטמבר 2008: בעוד הוא מתקדם במהירות 170 ק"מ בשעה וגורם הצפות נרחבות, הוריקן אייק מכה בחופי טקסס. יותר מ-92 אנשים מתו, ו-4.5 מיליון אנשים ביוסטון נותרו ללא חשמל.

ספטמבר 2010: הוריקן ארל פוגע בחוף המזרחי של ארצות הברית, במהירות של מעל 230 ק"מ בשעה. אדם אחד נהרג בקנדה, כשהסופה המשיכה צפונה לאורך החוף האטלנטי.

29 מתוך 29 |
רובע קווינס בניו יורק
1 מתוך 29 |
חניית מוניות מוצפת בניו ג'רזי
2 מתוך 29 |
נזקי הסופה בקווינס

אוגוסט 2011: כמה מדינות בארה"ב מכריזות על מצב חירום כשהוריקן איירין מאיים על החוף המזרחי. בניו יורק נפסקת תנועת הרכבת התחתית, ספינות ומטוסים. אולם הסופה, שהגיעה למהירות של 140 קמ"ש, מתבררת כפחות מסוכנת משהוערך. אינה מסוכנת כשחשבו, למרות שמיליונים נותרו בלי חשמל ו-45 בני אדם נהרגים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ