מולדת המאפיה בחרה במושל ההומסקסואל הראשון

רוזריו קרוצ'טה התפרסם כשנאבק נגד המאפיה, שאף ניסתה להתנקש בחייו שלוש פעמים. ניצחונו בבחירות שנערכו ביום שני מצביע על היחלשות מפלגת הימין של ברלוסקוני

טום קינגטון, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טום קינגטון, גרדיאן

פוליטיקאי הומוסקסואל שהתפרסם במאבק נגד המאפיה ונותר בחיים לאחר שלושה ניסיונות התנקשות בחייו, עומד להיות המושל הראשון של סיציליה. תוצאות הבחירות שנערכו ביום שני מהוות מפלה קשה למפלגתו הימנית של סילביו ברלוסקוני, שנידון בשבוע שעבר לשנת מאסר בעקבות העלמת מס.

רוזריו קרוצ'טה,מייצג קואליציה של המפלגה הדמוקרטית מהמרכז-שמאל והמפלגה הקתולית UDC. הוא קיבל 30.7% מקולות המצביעים, כ-5% יותר מהמועמד שהציגה מפלגתו של ברלוסקוני, וזאת על אף ששתושבי סיציליה נחשבים לשמרניים יחסית. למקום השלישי הגיע המתמודד המייצג את תנועתו של הקומיקאי בפה גרילו, עם 18.1%.

קרוצ'טה, קתולי אדוק, טוען זמן רב כי דרום איטליה איננה מתרגשת במיוחד מפוליטיקאים הומוסקסואלים. הוא אף אמר פעם: "יש כאן כבוד רב לאדם בפני עצמו, ולכן יש פחות הומופוביה מאשר בצפון". באוגוסט אמר בראיון: "אחרי שאוסקר ויילד השתחרר מהכלא באנגליה, הוא מצא מקלט בפלרמו. זה יכול ללמד הרבה על הדרום".

רוזריו קרוצ'טה בפלרמו, אתמולצילום: אי-אף-פי

כששימש ראש עיריית ג'לה, קרוצ'טה שכנע עסקים מקומיים לא לשלם דמי חסות למאפיה. הוא טען כי יציאתו מהארון העניקה לו תחושת חופש שאפשרה לו להבין עד כמה סיציליה נחנקה מתחת לעול המאפיה.

אחד מראשי המאפיה היה סובלני פחות מהבוחרים לגבי מיניותו של קרוצ'טה. בשיחת טלפון שהוקלטה כינה אותו "הקומוניסט ההומו הזה", ושכר מתנקש ליטאי לרצוח אותו, אך הרצח המתוכנן נכשל.

שופט מקומי אמר באותה עת: "משפחות המאפיה אולי לועגות למיניותו של קרוצ'טה, אך הגיבוי שנתן לעסקים שמסרבים לשלם את דמי החסות הוא זה שבאמת הטריף את דעתם".

קרוצ'טה טוען שמספר מפתיע של חברי הקוזה נוסטרה הם הומוסקסואלים. "הרעיון שהמאפיה מאמינה רק בכנסיה, בבית וברובים מצחיק אותי", אמר. אנטוניו אינגרויה, שופט-חוקר בפלרמו, מסכים לכך ואומר שהוא מאמין שגם למאפיה יש לא מעט בוסים הומוסקסואלים. לדבריו, "אסור לדבר על הנושא הזה כי הם מפחדים שייזרקו מהמאפיה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ