הוותיקאן מהלל את הסרט החדש בסדרת ג'יימס בונד

עיתון הוותיקאן מהלל את "סקייפול", הסרט החדש בסדרת ג’יימס בונד. באחרונה מנסה העיתון השמרני בן 151 השנים להתאים עצמו לתקופה

תום קינגטון, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תום קינגטון, גרדיאן

הוא נוקם באכזריות באויביו ואינו מתרגש לירות בהם, לדקור אותם או לחשמל את גופם למען הממלכה. אבל כשמדובר בג'יימס בונד, מתברר שמרוב הערצה אפילו הכנסייה הקתולית מוכנה להגמיש את גישתה למחילה.

כתבה שהתפרסמה אתמול בעיתון הכנסייה הקתולית, ה"אוסרווטורה רומאנו", מהללת בהתרגשות את "סקייפול", סרטו החדש של ג'יימס בונד. בטקסט נטען, בין היתר, כי הסרט מציג צד חדש, מהורהר, של הסוכן הבריטי, ובמקביל "לא מוותר על המינון הרגיל של מקומות אקזוטיים, נערות בונד יפהפיות, פושע-על והמרטיני וודקה הבלתי נמנע".

הכתבה המחמיאה על בונד היא חלק ממגמה: באחרונה מנסה העיתון השמרני להתאים עצמו לתקופה. הוא משבח סרטי פולחן כמו "האחים בלוז", מהלל את בוב דילן ומפרסם גם מוסף לנשים. כל זאת מאז שהאפיפיור דרש ב‑2007 מהעורך, ג'אן-מריה ויאן, להכניס רוח חיים ביומון בן ה‑151 שנים. אך הביקורת על "סקייפול" לוקחת את העיתון לגבולות חדשים. רק לשם המחשה, אתמול הופיעה הכתבה על 007 לצד סקירת יום השנה ה‑500 לקפלה הסיסטינית, ההודעה על מינוי בישופים חדשים בפרו ובפיליפינים, והבשורה המשמחת על עלייה במספר הקתולים באירלנד.

דניאל קרייג ונעמי האריס בהקרנת הבכורה של "סקייפול". בונד מתואר בכתבה כמי ש"אפילו מסוגל להתרגש ולבכות"צילום: אי–פי

"כדי לחגוג את 50 שנותיו של הסוכן החשאי המפורסם ביותר בעולם, שאפילו המלכה חלקה לו כבוד במשחקים האולימפיים, היה נחוץ לנו סרט שמתאים לאירוע", מסבירה הכתבה. וזה רק אחד מחמישה טקסטים שהוקדשו באחרונה לבונד ולסרטו. "'סקייפול' אינו מאכזב. סרטו החדש של בונד, ה‑23 במספר, הוא אחד הטובים ביותר בכל הזמנים בהיסטוריה הקולנועית הארוכה", מצהיר העיתון ומוסיף בהתלהבות כי בסרט "לא חסר אף לא אחד מהמרכיבים הקלאסיים שהפכו את ג'יימס בונד לאגדה".

הדמות שמשחק השחקן הספרדי חווייאר בארדם מתוארת בכתבה כ"פושע שנמצא בשורה הראשונה לצד גולדפינגר, ד"ר נו ורוזה קלב". על התחושה ההומו-ארוטית שמעניק השחקן לדמות לא נכתב דבר.

בונד עצמו מתואר בכתבה כמי ש"נמשך פחות מבעבר להנאות החיים. הוא אפל יותר, מהורהר יותר, פגיע יותר מבחינה פיזית ופסיכולוגית וכתוצאה מכל אלה, הוא אנושי יותר, ואפילו מסוגל להתרגש ולבכות. ובמלה אחת, יותר אמיתי".

למקרה שהמסר המחמיא לא הובהר היטב, מסכם העיתון את הכתבה בהכרזה כי מעתה, "דבר לא יחזור להיות כשהיה, בכל הנוגע לג'יימס בונד על המסך הגדול". אמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ