עדי ראייה בדמשק: המורדים הפגיזו את ארמון הנשיאות

פיצוצים עזים נשמעו ברובע אל-מאזה הסמוך לארמון, ואולם אין אישור לפגיעה במתחם הנשיאות. במקביל נהרגו 11 תושבים בפיצוץ מכונית תופת בעיר

אבי יששכרוף
ג'קי חורי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף
ג'קי חורי
רויטרס

עדי ראייה בדמשק מדווחים הבוקר (רביעי) על פיצוצים עזים ברובע אל-מאזה היוקרתי, סמוך לארמונו של אסד. לפי כמה דיווחים, הפיצוצים אירעו כתוצאה מירי של צבא המורדים לעבר מתחם ארמון הנשיאות ומטה המודיעין הכללי. 

המורדים הפיצו סרטונים בהם נראה עשן סמיך עולה מהשכונה, ואולם לא נראו עדויות לפגיעות בתוך מתחם הארמון. לפי דיווחים שונים, שלושה מתושבי השכונה, העלאווית ברובה, נהרגו בהפצצות ושבעה נוספים נפצעו. בנוסף לא ידוע אם אסד נכח במקום בעת ניסיון ההפגזה.

במקביל דיווחה סוכנות הידיעות הסורית על פיצוץ של מכונית תופת בשכונת מגורים אחרת בעיר, שגרם לכ-11 הרוגים ולעשרות פצועים נוספים, חלקם במצב קשה. לפי דיווח אחר, הצליחו המורדים להתנקש בחייו של שופט סורי, אשר במכוניתו הטמינו חומר נפץ, כחלק ממאציהם לפגוע בבכירי המשטר. אתמול דווח כי אחיו של דובר הפרלמנט הסורי נורה למוות גם הוא בדמשק.

המורדים מצדם מדווחים על לפחות 15 הרוגים כתוצאה משורה של הפגזות אוויריות הבוקר בפרברי דמשק ובחאלב, וכן בעימותים בין הצבא הסדיר ולמורדים בכל רחבי המדינה.

זהו סבב הסלמה שני בשבוע האחרון בסוריה, לאחר ששלשום נרשמו עשרות הרוגים בשני פיצוצים של מכוניות תופת, האחת סמוך לבסיס צבאי, והשניה אף היא ברובע אל-מאזה, סמוך לארמונו של אסד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ