לפחות 48 נהרגו ברעידת אדמה בגואטמלה

הרעש, בעוצמה 7.4, הורגש בעיקר במחוז סן מרקוס הסמוך לגבול עם מקסיקו. הנשיא פרס מולינה הכריז על המקום כאזור אסון

רויטרס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רויטרס

רעש אדמה בעוצמה של 7.4 בסולם ריכטר זיעזע אתמול (רביעי) את גואטמלה וקיפח את חייהם של 48 בני אדם לפחות. לפי גורמים רשמיים במדינה, כ-150 נפצעו ו-23 עדיין נעדרים. הגורמים הזהירו שאלה מספרים ראשוניים ומספר הקורבנות צפוי לעלות.

"זה הרעש הגדול ביותר שפקד אותנו מאז 1976", אמר הנשיא אוטו פרס מולינה במסיבת עיתונאים, כשהזכיר את רעידת האדמה שגבתה את חייהם של 23 אלף בני אדם.

מוקד הרעש השבוע היה ליד חופי גואטמלה באוקיינוס השקט. הרעש פקד את המדינה ב-22:35, החריב בתים ופגע בבנייני ממשלה, בתי ספר וכבישים. "זה היה חזק מאוד", מספרת יסניה מירנדה, כומרית בכנסיה במחוז סן מרקוס, האזור שנפגע בצורה החמורה ביותר. "מעולם לא חווינו דבר כזה".

קרדיט: צילום GOVERMENT TV רויטרס

בזמן רעידת האדמה, נסדקו קירות הכנסייה וחלונותיה נשברו, מדווחת מירנדה, העוזרת להפעיל מרכז תמיכה בחדרים שלא נפגעו בכנסייתה. בית החולים בעיר ניזוק מאוד ופועל חלקית. אף על פי שלא דווח על נזקים גדולים מחוץ לגואטמלה, הורגש הרעש בבניינים בסן סלבדור ובעיר מקסיקו.

הנשיא פרס מולינה הכריז על סן מרקוס, הקרובה לגבול עם מקסיקו, כאזור אסון ונסע לשם לחזות במו עיניו את ממדי הנזק. הוא גם ציין כי יש סבירות גבוהה לרעשי משנה, ועל כן קרא לתושבים לפנות את הבניינים, בעיקר את אלה שעשויים טיט.

זמן קצר לאחר רעידת האדמה, משתמשים בטוויטר החלו להעלות תצלומים של בתים סדוקים, מוקפים בהריסות ומכוניות קבורות תחתן. בכמה מהתצלומים נראים הכבישים המובילים לסן מרקוס חסומים לגמרי בגלל מפולות.

בניין שקרס במחוז סן מרקוס בגואטמלהצילום: אי-פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ