צרפת פתחה בחקירה נגד אחותו של המחבל מטולוז

סועד מראח תועדה כשהיא משבחת את מעשיו של אחיה מוחמד ומודה ששיקרה לחוקרי המשטרה. היא חשודה ב"תמיכה בטרור"

רוני בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני בר

הרשויות בצרפת פתחו בחקירה נגד סועד מראח, אחותו של  מוחמד מראח, בחשד ל"תמיכה בטרור".

בערב יום ראשון שודר בערוץ הטלוויזיה הצרפתי M6  כשהיא משוחחת על מוחמד עם אחיה הגדול, עבדלגאני. "אני גאה באחי, הוא נלחם עד הסוף", פנתה אליו והוסיפה: "אני רוצה שכולם יבינו שמוחמד עשה משהו שאף אחד אחר לא הצליח לעשות. כולנו תומכים במוג'הידין, אבל לא כולם מסוגלים לעשות את זה". האחות ציינה גם כי היא "חושבת דברים טובים" על אוסמה בן לאדן, ולא הסתירה את השקפותיה האנטישמיות: "היהודים, כל אלו שטובחים במוסלמים, אני מתעבת אותם כמו שהם שונאים אותנו", אמרה.

בהמשך הצילום מדברת סועד על נסיעותיו של מוחמד לאפגניסטאן ולפקיסטאן בשנים 2010 ו-2011, ומודה ששיקרה לחוקרי המשטרה כששאלו אותה על מקום הימצאו. האחות אף מספרת כי שילמה בעצמה על כמה מכרטיסי הטיסה של אחיה כדי שיוכל להגיע למחנות אימונים באסיה. 

סועד מראח. "אני גאה במוחמד, הוא הלך עד הסוף"

בעקבות שידור הסרטון, הורתה אתמול (שני) התביעה בפריז על פתיחת חקירה נגד אחותו של המחבל. אם תמצא אשמה, היא עלולה להישלח למאסר של עד חמש שנים. שר הפנים הצרפתי, מנואל ואלס, גינה את דבריה של מראח. "אי אפשר שלא להתייחס לדברים הללו אלא כתמיכה בטרור ובאנטישמיות, והסתה לשנאה גזעית ודתית", נמסר מלשכתו. במהלך החקירה יבדקו החוקרים האם מראח היתה מודעת לכך שדבריה עשויים להתפרסם – דבר המהווה תנאי הכרחי להרשעה.

אלא שלהוכיח זאת כנראה לא יהיה פשוט כל כך. , האח שמצולם בסרט עם סועד, ואמר כי הוא זה שהסריט את אחותו במצלמה נסתרת, ללא ידיעתה. הוא הסביר כי ביקש להראות שמשפחתו כולה מחזיקה בדעות קיצוניות, דעות עליהן הוא חולק. "אימא שלי תמיד אמרה לנו שהערבים נולדו לשנוא את היהודים. את המשפט הזה שמעתי לאורך כל שנות הילדות שלי. מוחמד גדל בשנאה הזו והסלפים אימצו אליהם פצצה מתקתקת".

משפחות קורבנותיו של מוחמד מראח זעמו על התבטאויותיה של האחות סועד וביקשו, באמצעות עורכי דינם, לפתוח בחקירה נגדה בחשד למתן עדות שקרית.
עיתון לה פיגרו מדווח כי כמו שניים מאחיה, מוחמד ועבדלקאדר, סועד הקצינה בדעותיה בשנים האחרונות. גם היא, כמו אחיה, היתה תחת מעקב של כוחות הביטחון הצרפתיים עוד לפני הטבח.

מוחמד מראח. האח הגדול סיפר שבבית חינכו לשנאת יהודיםצילום: אי–פי

"סועד מראח מודה שהיא מעורבת בפרשה", אמר אתמול פטריק קוגלמן, עורך הדין המייצג את משפחתו של ג'ונתן סנדלר, שהוא ושני ילדיו נרצחו בטבח בטולוז. "אחרי הודאה שכזו, אנחנו מצפים שמידת מעורבותה תיבחן מקרוב".

, המחבל מטולוז, רצח שבעה אנשים בשלוש תקריות שונות בחודש מארס 2012. הוא אותר לאחר שהרג שלושה ילדים ואדם מבוגר בכניסה לבית ספר יהודי. הוא נהרג מאש המשטרה בעת שהתבצר בדירתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ