50 גוונים של חאקי |

המסיבות הסגורות, המיילים בעירום וההדלפה לקונגרס של פרשת פטראוס

מדוע שלח מפקד הכוחות באפגניסטאן מיילים לג'יל קלי, ומה הקשר של עורך דינו של ביל קלינטון לפרשה - כל ההתפתחויות בשערוריה האמריקאית

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ביומיים האחרונים קיבלה הפרשה שהובילה להתפטרותו של ראש הסי-איי-אי דייוויד פטראוס תפנית מפתיעה, לאחר שנודע כי הרומן בין פטראוס לבין מחברת הביוגרפיה שלו פאולה ברודוול התגלה בעקבות הודעות מטרידות ששלחה ברודוול לאשה בשם ג'יל קלי. קלי אשת חברה ומתנדבת בבסיס של מפקדת סנטקו"ם. עוד נודע כי בפרשה מעורב גם ג'ון אלן, מפקד הכוחות באפגניסטאן, ואף סוכן האף-בי-איי אליו פנתה קלי.

הנה כמה מההתפתחויות והעדכונים האחרונים בפרשה, שהולכת ומתבררת כסבוכה יותר ממה שנדמה היה בסוף השבוע:

- פאולה ברודוול, שלחה אימיילים מטרידים לקלי, בהם איימה שתתרחק מפטראוס. קלי פנתה בתגובה לאף-בי-אי, וכך נפתחה החקירה שהובילה לחשיפת הרומן בין ברודוול לפטראוס.

- הוול סטריט ג'ורנל דיווח היום כי קלי פנתה בתחילה לסוכן אף-בי-אי המקורב לה, שזהותו לא ידועה. על פי הדיווח, לאחר שנודע כי אותו סוכן שלח בעבר תמונות שלו ללא חולצה לקלי, הוחלט כי הוא לא ישתתף בחקירה. לפני כשבועיים פנה הסוכן לחברי קונגרס, בחשש שחוקרי האף-בי-אי יחליטו להשתיק את הפרשה. פרטי החקירה אף הובאו לידיעתו של אריק קנטור, מנהיג הרוב הרפובליקאי בבית הנבחרים.

- היום נודע כי במהלך חקירת חשבון האימייל של ג'יל קלי, התגלו אימיילים מגנרל ג'ון אלן, מפקד הכוחות באפגניסטאן ומחליפו של פטראוס בתפקיד. על פי חלק מהדיווחים, מדובר בעשרות אלפי הודעות, חלקן "לא הולמות".

- "הטלגרף" הבריטי דיווח אתמול כי פטראוס דרש מברודוול להפסיק ולהטריד את קלי. עוד דווח כי בשנת 2010, הגיע פטראוס לאירוע סגור בביתה של קלי בטמפה שבפלורידה, מלווה בשיירה של 28 מכוניות.

- קלי שכרה בינתיים את עורך הדין שהגן על ביל קלינטון בפרשת מוניקה לווינסקי, כך דווח ב"יו-אס-אי טודיי". בהצהרה שפרסם איש יחסי הציבור שלה, נכתב כי לא עשתה דבר שגוי, וכי היא הקורבן בפרשה.

- במקביל, אביה של ברודוול אמר ל"ניו יורק דיילי ניוז" כי הפרשיה האמיתית עוסקת ב"משהו אחר לגמרי", ושהאמת תצא לבסוף לאור.

- חומר "חסוי" נמצא על מחשבה של פאולה ברודוול, כך דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל". עוד דווח כי הן פטראוס והן ברודוול מכחישים כי הוא המקור למידע החסוי.

מה אומרים ברשת על הפרשה

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ