שר הכלכלה הקרואטי נשפט למאסר בפועל בהונגריה

בית משפט בבודפשט הפך החלטה של ערכאה נמוכה ופסק כי ראדימיר קאצ'יץ ירצה 22 חודשי מאסר בגין גרימת תאונת דרכים קטלנית ב-2010

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

בית משפט בהונגריה גזר בצהריים (רביעי) 22 חודשי מאסר בפועל על סגן ראש ממשלת קרואטיה, ראדימיר קאצ'יץ', בגין גרימת בתאונת דרכים קטלנית בינואר 2010. קאצ'יץ' לא יוכל לערער על הפסיקה ויהיה חייב להתחיל בריצוי עונשו בתוך חודשיים. קאצ'יץ' אמר בעבר שיכבד כל פסיקה ויעזוב את תפקידו לאלתר - אם יימצא אשם.

הפסיקה הנוכחית של בית המשפט בבודפשט הופכת למעשה הכרעת דין בערכאה נמוכה יותר מחודש יוני, שבה נגזרו על קאצ'יץ' שלוש שנות מאסר על תנאי. קאצ'יץ, בן 63, הורשע אז בנהיגה במהירות מופרזת בכביש מהיר ובפגיעה קטלנית בשני אזרחים.

קאצ'יץ מכהן גם כשר הכלכלה ונחשב לאחד האישים הקרובים ביותר לראש ממשלת קרואטיה, זוראן מילאנוביץ'. הוא עומד בראש "מפלגת העם הקרואטי", החברה השנייה בגודלה בקואליציה הקרואטית שבהובלת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של מילאנוביץ'.

הדיון בבית המשפט בבודפשט, היוםצילום: רויטרס

מילאנוביץ' העיד במהלך המשפט ואמר כי קרואטיה תכבד את פסיקת בית המשפט, אך מתח ביקורת על מערכת המשפט ההונגרית. "משמעות שלטון החוק היא לדבר, בעיקר כשמדובר במערכת משפטית אחרת שבה אין לי או למישהו אחר בקרואטיה את היכולת להשפיע. אם מערכת המשפט ההונגרית היתה מכבדת את זו הקרואטית באותו אופן שבו הקרואטית מכבדת את ההונגרית - המצב היה שונה".

מילאנוביץ' הזכיר בדבריו תיק המתנהל בקרואטיה נגד מנכ"ל חברת הנפט ההונגרית MOL, ז'ולט הרנדי, בחשד שנתן שוחד של 10 מיליון דולר לראש ממשלת קרואטיה לשעבר, איבו סאנאדר. לדבריו, הונגריה סירבה לאפשר את חקירת הרנדי משיקולים של ביטחון לאומי, וקרואטיה כיבדה את החלטתה. ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, דחה את הדברים ואמר כי איננו מעוניין במתיחות דיפלומטית בין שתי המדינות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ