קריקטורה בעיתון גרמני: חיילי צה"ל בשירות תעמולת הבחירות של נתניהו

העיתון, "טגסשפיגל", קישר בין מבצע "עמוד ענן" לבין הבחירות המתקרבות. שני עיתונים נוספים בגרמניה פרסמו קריקטורות בנושא

עופר אדרת
ברלין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
ברלין

חיילי צה"ל בשירות תעמולת הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מופיעים בקריקטורה שפורסמה אתמול (שבת) בעיתון גרמני פופולארי. מהדורת סוף השבוע של העיתון "טגסשפיגל", שרואה אור בברלין, פירסמה איור בו נראים שלושה חיילי צה"ל במסגרת מבצע "עמוד ענן". אחד מהם, שנמצא בתוך טנק, אומר לחבריו: "אנחנו רק צריכים לתלות כמה מודעות כאן ברצועת עזה!!", בעוד חבריו תולים שלטי תעמולה שקוראים: "תבחרו בנתניהו". על הקריקטורה חתום המאייר: "שטוטמן".

עיתון גרמני אחר, זידדויטשה צייטונג, פירסם אף הוא קריקטורה ברוח דומה. בעיתון, שרואה אור במינכן, נראה היום בנימין נתניהו בתוך קלפי עליה נכתב: "בחירות ינואר 2013", כשהוא חוצץ בין הטנקים ומטוסי הקרב של ישראל ובין הרקטות של חמאס. אחד מפעילי החמאס נראה אומר: "נקמה". השם שניתן לאיור הזה, פרי עטו של לואיס מורשץ: "אפשר למצוא סיבה למלחמה".

העיתון "ברלינר צייטונג" פירסם קריקטורה ברוח קצת שונה, בה נראים שני טילים שנפגשים בעננים תחת הכותרת: "שמים מעל עזה". אחד עם דגל ישראל ואחד עם דגל הרשות הפלסטינית. שני הטילים משוחחים ביניהם על חוסר ההיגיון שבמלחמה. "האם הם התקדמו צעד אחד"? שואל הפלסטיני. "הם אף פעם לא יבינו, קולגה", משיב הישראלי.

הקריקטורה בעיתון הגרמני "טגסשפיגל"

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ