קייט הודל, גרדיאן

סינגפור היא המדינה חסרת הרגש ביותר בעולם. כך עולה מסקר שערך מכון גאלופ בקרב 1,000 אזרחים מ-150 מדינות. בסקר, שנערך ב-2011, דורגו אחרי סינגפור בסדר יורד ליטא, רוסיה ומדגסקר. מנגד, נמצא כי המדינה הרגשנית ביותר בעולם היא הפיליפינים, ואחריה אל-סלבדור, בחריין ועומאן.

משתתפי הסקר התבקשו להשיב על חמש שאלות ביחס לחוויות הרגשיות החיוביות והשליליות שעברו ביום שקדם למשאל: "האם נחת היטב?", "האם התייחסו אליך בכבוד כל היום?", "האם חייכת או צחקת הרבה?", "האם למדת משהו מעניין?" ו"האם חווית רגשות כמו הנאה, עצב, כעס או מתח?". התוצאות הראו כי שיעור התשובות השליליות הנמוך ביותר בסקר – 36% - נרשם בקרב אזרחי סינגפור, וכי שיעור התשובות החיוביות הגבוה ביותר – 60% - נרשם בקרב אזרחי הפיליפינים. 

5.2 מיליון אזרחי סינגפור עובדים 46.6 שעות בשבוע, יותר מבכל מדינה אחרת, אולם יש ביניהם כאלה שמתעקשים שארצם אינה כה אטומה וחסרת רגשות. "כל תרבות מבטאת דברים שונים בצורה שונה", טענה אדריאנה טאן, יועצת מערכות מידע בת 27, "חיבת האירופים למנוחת צהריים, לדוגמה, עשויה להיתפש בעיני האסיאתים כעצלות". לדבריה, לא ניתן להשליך מוסכמות תרבותיות הנהוגות בחלק ממדינות העולם על מדינות בצדו האחר. 

מירוץ על נעלי סטילטו במזרח מנילה, בשבוע שעברצילום: רויטרס

ג'ון קליפטון ממכון גאלופ הסביר לסוכנות הידיעות בלומברג כי אם בוחנים את סינגפור לפי הפרמטרים המסורתיים אכן ניכר כי זו אחת המדינות שמתנהלות בצורה מעוררת השתאות. "עם זאת", סייג, "אם בוחנים את כל המדדים שמעניקים ערך לחיים, נראה כי מצבם של הסינגפורים אינו טוב במיוחד". 

הסקר גם דירג את המדינות לפי סוג החוויות הרגשיות שעברו אזרחיהן – חיוביות או שליליות. התוצאות הראו כי עיראק והרשות הפלסטינית מצויות בראש רשימת המדינות בהן נרשמו חוויות שליליות. ישראל נמצאת באמצע דירוג הרגשות השליליים, מעט מתחת למדינות כמו איראן ומצרים. בתחתית דירוג החוויות השליליות נמצאות מדינות אסיאתיות, למעט מאלי שבאפריקה וכן טרינידד וטובגו שבאיים הקריביים. בראש דירוג החוויות החיוביות נמצאות מדינות אמריקה הלטינית, ובהן פנמה, ונצואלה ופרגוואי.

עורכי הסקר הסיקו כי במדינות שהובילו את דירוג החוויות השליליות קיימות מצוקה כלכלית, מהומות או מהפכות. בחלק מהן, כמו מצרים ובחריין, אף הורגשה תסיסה לפני המהפכות שהתרחשו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ