בוליביה הטילה מצור על הערים לטובת מפקד אוכלוסין

ביקורת על החלטת הרשויות לאסור את תנועת אזרחי המדינה בזמן המפקד. כמו כן, אסרה המשטרה שתיית אלכוהול וסגרה לחלוטין את הגבולות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הרשויות בבוליביה סיימו אתמול (רביעי) את מפקד האוכלוסין הראשון שנערך במדינה מזה 11 שנים. המשטרה לא התירה לאזרחים לצאת מבתיהם, ושוטרים נפרסו ברחובות הערים כדי לשמור על המצור. במהלך המפקד, נעצרו כ-300 בני אדם שנהגו ברכבם על אף האיסורים שננקטו במדינה. אזרחי בוליביה קיבלו הוראה לחזור לבתיהם ולחכות לפוקדים שיבקשו מהם לענות על 49 שאלות. הגבולות נשארו סגורים עד שהפוקדים סיימו את עבודתם.

הנשיא אבו מוראלס בירך את אזרחי המדינה על כך ששיתפו פעולה עם יותר מ-200 אלף פוקדים שאספו מהם את הנתונים במשך היום. באזורים כפריים המפקד יימשך עד יום שישי. "מפקד האוכלוסין לא נועד לממשלה, אלא לעם, בעיקר לדורות הבאים", אמר מוראלס. "אם איננו יודעים כמה אנחנו, למה אנחנו זקוקים, איך נוכל לתכנן למען הדורות החדשים?"

ההערכה בבוליביה היא שהאוכלוסייה גדלה מ-8.3 מיליון תושבים ב-2001 לכ-11 מיליונים כיום. כתבים סבורים שרבים מאזרחי המדינה, בעיקר בקרב הילידים, חוששים שלא יקבלו ייצוג הולם בספירה הסופית, מה עלול להתבטא בקיצוצים בתקציב שהם מקבלים מהממשל המרכזי. אי הסכמות בנוגע לגבולות מוניציפאליים הביאו להתנגשויות בכמה חלקים במדינה. רשויות מקומיות ביקשו לפתור את המחלוקות הללו לפני המפקד, אבל בינתיים הסכימו לעצור את דרישותיהן.

מפקד אוכלוסין על רקע אל-אלטו, פרוור של הבירה לה פאז, אתמולצילום: אי-פי

רבים מהתושבים הביעו ביקורת כלפי מה שנחשב בעיניהם הוראות דרקוניות שלא לצורך שהממשלה הנחיתה עליהם. יש הטוענים שאיימו עליהם שיוחרמו בתי הנופש שלהם אם לא יימצאו בהם בזמן בוא הפוקדים. כמו כן חל איסור על צריכת אלכוהול במשך היום הזה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ