אי-פי

לפחות 112 בני אדם נהרגו הלילה (ראשון) בשריפה במפעל בגדים סמוך לבירת בנגלדש דאקה. לפחות 100 בני אדם מתו בשריפה, ועוד 12 לאחר שקפצו מהבניין בן שבע הקומות. מספר ההרוגים עלול לעלות, בעוד החיפוש אחר קורבנות נמשך.

לא ידוע מה גרם לשריפה, שפרצה בקומת הקרקע של מפעל "טאזרין", המשמשת כמחסן, והתפשטה לקומות העליונות. רשויות המדינה הורו על פתיחת חקירה.

בנגלדש שנייה רק לסין בייצוא בגדים לרחבי העולם. יש בה כ-4,000 מפעלי הלבשה, ברבים מהם אין אמצעי בטיחות. על פי הערכות, מדי שנה מרוויחה המדינה כ-20 מיליארד דולר מיצוא פריטי לבוש, מרביתם לארצות הברית ואירופה.

לדברי מוחמד מחבוב, מנהל מחלקת מבצעים במכבי האש, מרבית הקורבנות נלכדו בבניין, שלא היו בו יציאות חירום. לדבריו, עובדים רבים הצליחו להגיע לגג הבניין, אולם הכבאים לא הצליחו להציל את אלו שהיו כלואים בפנים.

"בבניין ישנם שלושה גרמי מדרגות, אולם כולם עוברים דרך קומת הקרקע", אמר. "כך שהעובדים לא יכלו לצאת כשהאש פשטה בבניין. לו היו יציאות חירום, מספר הנפגעים היה נמוך באופן משמעותי".

אלפי תושבי האזור וקרובי משפחה של עובדים במפעל נאספו בסמוך לו, בחיפוש אחר קרוביהם. סבינה יאסמין, אמרה כי ראתה את גופת כלתה שנספתה בשריפה, אולם אינה יודעת מה עלה בגורל בנה, שגם עובד במקום. "אני רוצה שבעל החברה יתלה. הרבה מתו בגללו, הרבה חיים אבדו", אמרה.

אשה מחזיקה בגופת קרוב משפחתה שנספה בשריפהצילום: אי-פי
המפעל שנחרב בשריפה בבנגלדשצילום: רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ