דרום קוריאה תשלול תואר כבוד מחושפת פרשת פטראוס

לדברי בכיר בסיאול, ג'יל קלי, אשת החברה שהביא לחשיפת הרומן של ראש הסי-איי-אי, השתמשה בתואר קונסולית של כבוד עבור עסקאות אישיות

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

דרום קוריאה תשלול תואר של כבוד שניתן לג'יל קלי, אשת החברה שהביאה לחשיפת . לדברי בכיר במשרד החוץ בסיאול, קלי השתמשה באופן לא הולם בתואר קונסולית של כבוד שקיבלה מדרום קוריאה, כשנעזרה בו בעסקאות פרטיות.

קלי, בת 37, התלוננה בפני סוכן אף-בי-אי שקיבלה הודעות דוא"ל מאיימות, שמזהירות אותה מפני קשר עם פטראוס, שבעבר פיקד על פיקוד המרכז (סנטקו"ם) בבסיס חיל האוויר מקדיל שבטמפה, פלורידה. קלי, אשת חברה ומתנדבת בבסיס של מפקדת סנטקו"ם, הכירה את פטראוס באירועים חברתיים. הסוכנים חשפו כי שולחת ההודעות היא פאולה ברודוול, הביוגרפית של פטראוס, לה היה רומן עם הגנרל לשעבר.

במהלך החקירה, , כששימש כמחליפו של פטראוס כמפקד פיקוד המרכז. הפנטגון חוקר התכתבות "לא הולמת" אפשרית בין קלי לגנרל, שמפקד כיום על הכוחות באפגניסטאן.

ג'יל קליצילום: אי-פי

לאחר חשיפת הפרשה, נודעו פרטים נוספים על חיה של קלי, בין השאר על המסיבות הסגורות שקיימה בביתה, בהן השתתפו פוליטיקאים וגנרלים צבאיים. עוד נודע על תפקידה כקונסולית של כבוד בדרום קוריאה, כמו גם על ניסיונותיה לתווך בעסקאות בשם המדינה.

איש עסקים מניו יורק אמר שבוועידה הרפובליקאית בטמפה באוגוסט, קלי הוצגה בפניו כמקורבת לפטראוס, שיכולה לסייע בעסקת סחר עם דרום קוריאה. לדבריו, היא הייתה אמורה לתווך בעסקת גז בת מיליארד דולר ישירות עם הנשיא הקוריאני, ולקבל עמלה של שני אחוזים. קלי גם פעלה לביסוס יחסים בין דרום קוריאה ובית הספר לרפואה של אוניברסיטת דרום פלורידה.

בכיר במשרד החוץ הקוריאני, שמטפל בענייני הקונסוליה בארה"ב, אמר כי התואר לא מקנה חסינות דיפלומטית, ושהמשרד מעניק אותו בקלות רבה יותר מאשר תארים המוקנים לבכירים רשמיים. לדבריו, דרום קוריאה משלמת 2,500 דולר בשנה לכל אחד מ-15 קונסולי הכבוד בארה"ב.

דייויד פטראוס (שני משמאל), ג'יל קלי ובעלה (במרכז), והולי פטראוס (מימין), בטמפה ב-2010צילום: אי-פי

אחיה של פאולה ברודוול אמר בשבוע שעבר כי היא "חשה אשמה ובושה" על מה שאירע. לדבריו, היא שבורה בעקבות חשיפת הפרשה, "ומתמקדת כעת בבעלה ובילדיה, ובהגנה עליהם". הוא הוסיף כי ברודוול "מצטערת על הכאב שגרמה לבעלה, למשפחתה ולמשפחת פטראוס. היא לוקחת אחריות על מעשיה ויודעת שעשתה טעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ