בריטניה חוגגת

קייט מידלטון, רעייתו של הנסיך הבריטי וויליאם, בהריון

כשנה וחצי אחרי שהתחתנו בכנסיית וסטמינסטר, הודיע בית המלוכה הבריטי כי הנסיך וויליאם ורעייתו מצפים לבן או בת, שבעתיד יהפוך ליורש העצר

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר

היום אחר הצהריים אישר בית המלוכה הבריטי את השמועות שנפוצו בימים האחרונים בלונדון: הנסיכה קייט ובעלה, נכד המלכה הנסיך וויליאם, מצפים לילד. את ההיריון כבר לא ניתן היה להסתיר כיוון שקייט סובלת מבחילות קשות ונאלצה להתאשפז בבית חולים במרכז לונדון כמה ימים.

קייט (לשעבר מידלטון) פגשה את וויליאם לפני 11 שנה בעת ששניהם למדו באוניברסיטת סט. אנדרוז בסקוטלנד. הם נישאו באפריל 2011. "הזוג המלכותי, הדוכס והדוכסית מקיימברידג', גאים להודיע שהם מצפים לילד", נמסר בהודעת בית המלוכה. "המלכה אליזבת, הדוכס מאדינבורו (פיליפ), הנסיך מוויילס (צ'ארלס) והדוכסית מקורנוול (קמילה), הנסיך הארי ושתי המשפחות שמחים מאוד על הבשורה". במקביל, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון צייץ בדף הטוויטר שלו כי הוא שמח מאוד על הבשורה הנהדרת לבריטניה. "הם יהיו הורים נפלאים", כתב.

כמעט מהרגע שבו הסתיימו מצהלות החתונה המלכותית לפני 20 חודשים, עסקה התקשורת הבריטית באובססיביות בהיריון העתידי של קייט. כל סימן אפשרי, שינוי בלבוש, תסרוקת חדשה, ואפילו התפריטים המלכותיים נותחו. רק בשבוע שעבר שיער הדיילי מייל שתספורת שונה של קייט נועדה להסתיר סימני היריון ראשונים.

לא ברור כיצד ההמתנה לתינוק תשפיע על שירותו הצבאי של האב לעתיד. בין חופשות נוצצות, ביקורים מתוקשרים ברחבי העולם והשתתפות באירועים ציבוריים שונים, וויליאם משרת כטייס מסוק חילוץ והצלה בחיל האוויר המלכותי (אחיו הצעיר הארי, טייס מסוקים אף הוא, משרת באפגניסטאן). קייט, שאינה עובדת (מלבד תפקידיה הטקסיים-מלכותיים), לא תצטרך לצאת לחופשת לידה.

הבשורה על ההיריון המלכותי מגיעה לקראת סיומה של אחת השנים המוצלחות עבור בית המלוכה זה עשרות שנים. המלכה אליזבת השנייה חגגה לאחרונה 60 שנה לעלייתה לכס המלוכה בשלל אירועים המוניים. לאחר הפסטיבל המלוכני, פתחה אליזבת את המשחקים האולימפיים בלונדון והיא ובני משפחתה, בעיקר קייט וויליאם, זכו לתשואות נלהבות בכל הופעה פומבית שלהם ביציעים. סקרים מראים שפחות מחמישית מאזרחי בריטניה תומכים היום בביטול בית המלוכה והפיכת הממלכה לרפובליקה. האהדה כלפי הזוג הצעיר היא חלק מרכזי משיקום התדמית הפגועה של בית המלוכה, שנתפס בשנות התשעים ובתחילת המאה הנוכחית כמנותק, מפונק ומורם מעם. ההתלהבות הכללית סביב יורש עצר חדש צפויה רק להגביר את האהדה. אבל הלידה הצפויה טומנת בחובה גם כמה מוקשים פוטנציאליים.

כמו כל זוג המצפה לילד, גם קיט וויליאם מייחלים לפני הכל להולדת תינוק בריא. אבל כמו בהרבה משפחות מסורתיות, גם הם יעדיפו שילדם הבכור יהיה ממין זכר. בן או בת, התינוק שייוולד יהיה מיד לשלישי בסדר הירושה של בית המלוכה הבריטי, אחרי יורש העצר צ'ארלס ואבא וויליאם, וידחוף לאחור את הדוד הארי. אם תיוולד נסיכה, היא תהיה מלכה לעתיד על תנאי - כל עוד לא ייוולד אחריה אח קטן שעל פי חוקים בני יותר מ-300 שנה יקדים אותה בירושה.

בשנה שעברה, בוועידה של ראשי מדינות חבר העמים, המכירים באליזבת (שמולכת רק מפני שלא היו לה אחים) כראש המדינה הטקסי, הוסכם שבריטניה צריכה לשנות את החוקים העתיקים כדי למנוע מצב שבעתיד נסיך צעיר יעקוף את אחותו הבכורה. אבל שינויי חוקים הנוגעים לבית המלוכה הם עניין ממושך ורגיש ועשויים להצית דיון מחודש בהפיכתה של בריטניה לרפובליקה. וחוץ מזה, אם תיוולד נסיכה, תעלה הדרישה מהציבור לקרוא לה על שם סבתה המנוחה, אהובת העם דיאנה, שם שלא נהנים להעלות בארמון בקינגהאם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ