הקהילה היהודית בווינה: רון לאודר "אישיות בלתי רצויה אצלנו"

נשיא הקהילה באוסטריה טוען במכתב שהופץ בעשרות עותקים, כי המיליארדר הציע כסף לחברי הנהלת הקהילה, כדי שיתמכו במועמד מטעמו בבחירות. לאודר: האשמות נבזיות וחסרות בסיס

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

הקהילה היהודית בווינה הכריזה על המיליארדר היהודי-אמריקאי רון לאודר “אישיות בלתי רצויה", בטענה כי התערב באופן בוטה בבחירות לנשיאות הקהילה, שהתקיימו בחודש שעבר.

נשיא הקהילה, אוסקר דויטש, שיגר השבוע מכתב לראשי הקהילות היהודיות באירופה, בו טען כי לאודר הציע כסף לחברי הוועד המנהל של הקהילה, כדי שיבחרו במועמד שבו הוא תומך. לאודר הכחיש את הדברים בתוקף וטען כי מדובר בטענות שקריות ונבזיות.

הבחירות לנשיאות הקהילה היהודית באוסטריה נערכו בחודש שעבר. לאודר, שבין היתר מחזיק במניות של ערוץ 10, היה בעבר שגריר ארה"ב באוסטריה ומכהן היום כנשיא הקונגרס העולמי – ארגון בינלאומי שמורכב מקהילות יהודיות מרחבי העולם.

הקהילה האוסטרית טוענת במכתב שהופץ, כי לאודר תמך במועמד בשם מרטין אנגלברג, וניסה לקדם את בחירתו. המועמד שנבחר לבסוף, אוסקר דויטש, טוען באותו מכתב, כי השניים הציעו “מעל 4.5 מיליון יורו" ל"קבוצות בקהילה היהודית" כדי שיתמכו במועמדותו של אנגלברג. הטענות נכללות, כאמור, במכתב רשמי שהפיץ דויטש בעשרות עותקים, אשר אחד מהם הגיע לידי "הארץ".

בשל כך, הקהילה היהודית הכריזה על לאודר "אישיות בלתי רצויה" “בכל המבנים של הקהילה היהודית באוסטריה".

במשרדי הקונגרס היהודי בניו יורק ובאירופה לא הגיבו לפניית "הארץ" בנושא. גרי לוי, דובר מטעמו של לאודר, מסר את תגובתו ל"סוכנות הידיעות היהודית”, שפירסמה אף היא את המכתב: “מזה 25 שנה שהשגריר לאודר מפגין במלים ובמעשים את תמיכתו לקהילה היהודית בווינה. לאודר רצה שהקהילה היהודית בווינה תחליט על דרכה בעצמה, בהתאם למצפונה ולאינטרסים שלה. בדחיית ההאשמות חסרות הבסיס וחסרות האחריות האלה, באופן המובהק ביותר, הוא מוסיף לעמוד עם הקהילה הגאה והדינמית הזו היום ובעתיד. עם זאת, בל נטעה: ההאשמות האלה הינן חסרות בסיס ונבזיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ