"סוציאליזם" ו"קפיטליזם": החיפושים הנפוצים במילון האינטרנט של מריאם-וובסטר

מיליוני גולשים חיפשו את ההגדרות בתקופת ועידות הדמוקרטים והרפובליקאים. גם Malarkey, המושג שבו השתמש ג'ו ביידן בעימות, בראש החיפושים

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סוציאליזם וקפיטליזם היו המלים המבוקשות ביותר השנה בחיפושים במילון האינטרנט מריאם-וובסטר, בעקבות הבחירות לנשיאות ארה"ב שהשפיעו על תחומי ההתעניינות של אנשים רבים, מסר אתמול (ד') המו"ל של המילון המוביל בארה"ב. גולשים חיפשו את ההגדרות לשתי המלים האלה בעיקר בתקופת הוועידות הלאומיות של המפלגות הדמוקרטית והרפובליקאית, הוויכוחים בין המועמדים והסיקור התקשורתי על ביטוח הבריאות.

"מרתק לראות אילו מלים מנאומי או ויכוחי הבחירות הדהדו בקרב המשתמשים במילון שלנו", אמר ג'ון מורס, הנשיא והמו"ל של מריאם-וובסטר. "לגבי סוציאליזם וקפיטליזם, ברור שרבים פנו למילון כדי לנסות להבין את הפרשנות של המלים האלה לעתים קרובות".

שתי המלים הפכו השנה למטבע לשון אופנתי בזמן הוויכוחים של הנשיא ברק אובמה עם מיט רומני. הרפובליקאים תקפו לעתים קרובות את אובמה על מה שכינו "מדיניותו הסוציאליסטית" בהקשר לתוכנית ביטוח הבריאות ומיסוי העשירים, ואילו אובמה מתח ביקורת על רומני על התנהלותו העסקית ועל הדברים שאמר על תלותם של אזרחים אמריקאים בממשלה.

מריאם-וובסטר. המילון האינטרנטי הפופולרי בארה"ב

פיטר סוקולובסקי, עורך בכיר באתר, אמר כי שני המונחים היו אמנם המבוקשים ביותר לאורך השנה, אך היתה עלייה חדה בבדיקת "סוציאליזם" ביום הבחירות עצמו. "בדיקת אחת המלים הובילה לעתים קרובות לבדיקת המילה השנייה", הוסיף. בין המלים האחרות שהגיעו לרשימת 10 המלים המבוקשות ביותר היו "דמוקרטיה" ו"malarkey" ("שטויות") שאמר סגן הנשיא ג'ו ביידן בוויכוח עם המועמד לסגן הנשיא פול ריאן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ