השדרנים שמתחו את האחות: "הרוסים ושבורי לב"

צמד שדרני הרדיו מאוסטרליה שעומדים במרכז שערורית התאבדות האחות בבית החולים שטיפל בקייט מידלטון, אמרו כי ציפו שהשיחה תנותק בתוך שניות

גרדיאן, הארץ
גרדיאן, הארץ

צמד השדרנים האוסטרלים שעומדים במרכז שערוריית התאבדותה של אחות בבית החולים בלונדון שטיפל בקייט מידלטון, אומרים כי הם "הרוסים ושבורי לב" בעקבות המקרה. האחות, ג'סינתה סלדנה, נמצאה מתה ביום שישי, שלושה ימים לאחר שנפלה קורבן למתיחה טלפונית של שני השדרנים.

מל גרייג ומייקל כריסטיאן התראיינו הלילה (שני) לראשונה מאז הפרשה, ואמרו כי "אין דקה שעוברת מבלי שהם חושבים על סלדנה ומשפחתה". בשיחת המתיחה התחזו השניים למלכה אליזבת ולנסיך צ'ארלס, וביקשו לדבר עם קייט מידלטון, שאושפזה בבית החולים עם בחילות הריון. סלדנה, שענתה לטלפון, העבירה את השיחה לאחות נוספת, שסיפקה לשניים פרטים על מצבה של קייט.

בראיון לערוץ 9 האוסטרלי אמר כריסטיאן: "כשחשבנו על השיחה, היא היתה אמורה להיות בת 30 שניות, ואז תכננו לנתק. זה הכל". גרייג הוסיפה כי לשניים לא היתה כוונת זדון. "חשבנו שמאה אנשים בוודאי ניסו את זה לפנינו. חשבנו שזה היה רעיון מטופש. המבטא היה נורא, ולא ציפינו לרגע לדבר עם קייט עצמה או עם מישהו בבית החולים. רצינו שינתקו לנו בתוך דקה".

השניים, שבכו במהלך הריאיון, סיפרו כי שמעו על מותה של סלדנה מוקדם ביום שבת. "זו היתה שיחת הטלפון הגרועה בחיי", אמרה גרייג. כריסטיאן אמר כי כשבישרו לו על המקרה הוא היה "הרוס ושבור לב. תנחומינו עם המשפחה והחברים".

גרייג הוסיפה כי "אין דקה שעוברת שאנחנו לא חושבים על משפחתה ומה שהם בוודאי עוברים, והמחשבה שהיה לנו חלק בכך היא מזעזעת". לדבריה, "שיחות מתיחה נעשות בכל יום, בכל תחנת רדיו ובכל מדינה מסביב לעולם, ואיש לא יכול היה לדמיין שזה מה שיקרה".

בראיון נוסף, לערוץ 7 האוסטרלי, אמרה גרייג כי היא לא מפסיקה לחשוב על מה שאירע. לדבריה, "השאלה הראשונה שלי היתה 'האם היא אמא?'".

מנהל תחנת הרדיו בסידני, ששידרה את שיחת הטלפון, מסר שהתחנה ניסתה ליצור קשר עם בית החולים מספר פעמים לפני שהחליטה לשדר את השיחה.

ראיון עם מנהל תחנת הרדיו

ריס הולרן, מנכ"ל חברת Southern Cross Austereo, שבבעלותה תחנת הרדיו 2Day FM, אמר שהתחנה ניסתה לדבר עם שלטונות בית החולים לפחות חמש פעמים, כדי לעדכן אותם בתוכן ההקלטה עוד בטרם שודרה. בסופו של דבר הוחלט לשדר את השיחה.

הולרן הביע צער עמוק על השתלשלות האירועים בעקבות השיחה ואולם הוסיף כי לא ניתן היה לחזות את התוצאות הטרגיות. הוא הוסיף כי התחנה תשתף פעולה ברצון בכל חקירה שתיערך.

כללי ההתנהלות הפנימיים של הרדיו המסחרי קובעים כי אין לשדר הקלטה של אדם מוכר מבלי לידעו מראש שההקלטה עשויה להיות משודרת. במקרה שדבריו מוקלטים ללא ידיעתו, יש לקבל את הסכמתו לשידור השיחה מראש.

ברברה מקדונלד, מומחית למשפטים ותקשורת באוניברסיטת סידני, סבורה כי דבריו של הולרן מעידים על כך שהתחנה ידעה כי עליה לקבל את הסכמת המעורבים לשידור השיחה, ואולם החליטה שלא לעשות זאת. "הם החליטו לקחת סיכון", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ