מסימני הקריסה: כלכלת סוריה התכווצה ב-20%

ארגון בינלאומי של מוסדות פיננסיים קובע כי האינפלציה עלתה ל-40% ושער החליפין הרשמי של המטבע הסורי צנח ב-51% לעומת הדולר

לוגו רויטרס
לוגו רויטרס

כלכלת סוריה תתכווץ ב-20% עד סוף 2012, וכל יתרות המט"ח שלה ייגמרו עד סוף השנה הבאה, כל הודיע היום (שני) IIF, ארגון בינלאומי של מוסדות פיננסיים. לפי הארגון, מאז חודש מארס 2011, שבו פרצה ההתקוממות העממית בסוריה שהידרדרה למלחמת אזרחים, עלתה האינפלציה במדינה ל 40% ושער החליפין הרשמי של המטבע הסורי צנח ב 51% לעומת הדולר.

לפי ההערכות, ממשלתו של אסד בזבזה מיליארדי דולרים כדי לממן את המלחמה נגד המורדים, שבה נהרגו עד כה כ-40 אלף בני אדם. לדברי בכיר בארגון הבינלאומי, הכלכלה הסורית נפגעה קשות גם מהצעדים הבינלאומיים שנועדו ללחוץ על אסד לעזוב את השלטון.

לדבריו, הכלכלה הסורית נפגעה גם מהצעדים הבינלאומיים הנעשים כדי ללחוץ על אסד לפרוש. "הסנקציות שהכריזו עליהן הליגה הערבית, ארה"ב והאיחוד האירופי ב-2011 גרמו לקשיים כלכליים רבים בסוריה ב 2012 ויגרמו לקשיים נוספים ב 2013".

בתוך כך, מתנגדי אסד דיווחו כי המורדים בסוריה השתלטו היום (שני) על בסיס צבאי גדול בצפון המדינה, ממזרח לחאלב, וחיזקו את אחיזת האופוזיציה באזורים הקרובים לגבול הטורקי. בשבועות האחרונים כבשו המורדים בסיסים נוספים של הצבא הסורי וכיבוש הבסיס היום מחזק את ההערכות כי משטרו של נמצא על סף קריסה.

קרדיט: צילום מדיה חברתית

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ