שטראוס-קאהן יפצה את החדרנית שטענה לניסיון אונס

בית משפט בניו יורק אישר הסכם שנחתם בין יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר לבין החדרנית שטענה כי ניסה לאנוס אותה. הפרטים נותרו חסויים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, והחדרנית שהאשימה אותו בשנה שעברה בניסיון אונס במלון סופיטל בניו יורק, הגיעו להסכם בתביעה האזרחית. בית משפט בניו יורק אישר אמש (שני) את ההסכם, שפרטיו נותרו חסויים. עם זאת, ידוע כי שטראוס-קאהן ישלם לחדרנית פיצויים.

החדרנית, נפיסאטו דיאלו, תבעה את שטראוס-קאהן בעקבות מפגש שאירע במאי 2011 בסוויטה במלון. היא הגישה תלונה שהפכה לכתב אישום פלילי. התיק נסגר לאחר שהתביעה מסרה לבית המשפט כי דיאלו אינה אמינה. החדרנית עצמה אמרה שסיפרה את האמת על המפגש, והמשיכה לטעון ששטראוס-קאהן ניסה לאנוס אותה.

שטראוס-קאהן טען מנגד שדבריה של דיאלו, ילידת גינאה בת 33, הן הוצאת דיבה והגיש תביעה נגדית על סך מיליון דולר. במקביל, פנתה דיאלו להליך אזרחי והחלה בהליך משפטי נגד הצהובון "ניו יורק פוסט" שטען בדיווחיו כי עסקה בזנות. גם בעניין זה הושג הסכם שפרטיו לא התפרסמו.

עורכי דינו של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, בן ה-63, דחו את הידיעה שהתפרסמה בעיתון הצרפתי "לה מונד", שלפיה שטראוס-קאהן ישלם לדיאלו שישה מיליון דולר. אולם, התובע לשעבר בתיק, מתיו גאלוזו, אמר כי סכום הפיצויים יהיה 5 10 מיליון דולר.

פרשת ניסיון האונס שהיה או לא היה הפכה לשערורייה בינלאומית ששמה קץ לשאיפותיו של שטראוס-קאהן להציג את מועמדותו בבחירות האחרונות לנשיאות צרפת. הוא נאלץ להתפטר מתפקידו וכעבור זמן קצר החלו להתפרסם עוד ועוד חשדות לעבירות מין מצדו. בצרפת התנהל בחודשים האחרונים דיון אם להעמידו לדין בגין סרסרות הקשורה למסיבות מין שבהן נטל חלק. שטראוס-קאהן, המנסה לשקם את חייו הפרטיים והציבוריים, החל לאחרונה להופיע שוב בכנסים פרטיים ואף הקים חברת ייעוץ משלו.

שטראוס-קאהן בבית המשפט לאחר מעצרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ