מטוסים סורים הרגו 25 אנשים בהפגזה על מחנה פליטים פלסטיני בדמשק

באזור המחנה ירמוך התמקמו כוחות מורדים שנלחמים בצבא. אתמול השתלטו המורדים על בסיס צבאי בחאלב ולטענתם שבו כ-100 חיילים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מטוסי צבא סוריה הפציצו אתמול את מחנה הפליטים ירמוך. בהפצצות נהרגו לפחות 25 בני אדם שביקשו מקלט במסגד באזור, בו מנסים המורדים הסורים להתקדם אל הבירה, כך מסרו פעילי האופוזיציה. תקיפה זו היא חלק ממתקפה בת חודש, שבה כוחותיו של אסד מנסים להבריח את המורדים המבקשים לסלק את כוחותיו מעמדות המקיפות את דמשק. הדבר קרה יום אחד אחרי שמטוסים הפציצו מורדים על הכביש המוביל אל נמל התעופה הבינלאומי של דמשק.

מחנה ירמוך, השוכן בפרווריה הדרומיים של דמשק, ממוקם באזור שבו המורדים מקווים להתחיל את הסתערותם על המעוז העיקרי של 42 שנות שלטון של משפחת אסד. פעילי אופוזיציה הודיעו כי טיל שנורה ממטוס פגע במסגד. אל המסגד נמלטו פליטים מפרוורים אחרים שבהם התנהלה הלחימה. בסרטון שהועלה לרשת, נראו גופות וחלקי גופות פזורים על מדרגות של מה שהיה, כנראה, מסגד. לא ניתן היה לאמת את הדיווחים האחרונים משדה הקרב בגלל מגבלות חמורות המוטלות על התקשורת בסוריה.

זה הדיווח הראשון על התקפה על ירמוך, מאז פרצה ההתקוממות העממית נגד אסד לפני 21 חודשים. בסוריה חיים יותר מחצי מיליון פליטים פלסטינים, מרביתם במחנה ירמוך. הן השלטון של אסד והן המורדים הסונים גייסו פלסטינים לשורותיהם וחימשו אותם, ככל שהלכה ההתקוממות ונהפכה למלחמת אזרחים.

כוחות מורדים סורים משתלטים על בסיס צבאי, אתמול בחאלבצילום: אי–פי

האחרון בשרשרת המתקנים הצבאיים, שנפלו לידי המורדים, הוא בית הספר לחיל הרגלים בצפון חאלב. המורדים השתלטו עליו בשבת לאחר חמישה ימי לחימה, כך דיווח מפקד של בריגדת "טוויד", שהשתתפה בהסתערות על הבסיס, מפקד הכוח הודיע שהמורדים כיתרו את בית הספר, השוכן 16 ק"מ מצפון לחאלב לפני שלושה שבועות. "לפחות 100 חיילים נלקחו בשבי, ו-150 החליטו להצטרף אלינו. החיילים היו רעבים בגלל המצור", סיפר המפקד שהסכים לדבר בעילום שם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ