צפון קוריאה מציינת שנה למותו של קים ג'ונג-איל

כמה ימים לאחר השיגור המוצלח של הטיל ארוך הטווח, השתתפו מאות אלפי בני אדם, בהם המנהיג הנוכחי ורעייתו, בטקס לזכר "המנהיג היקר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כמה ימים לאחר השיגור המוצלח של טיל ארוך טווח, ציינו אמש מאות אלפים מאזרחי צפון קוריאה שנה למותו של "המנהיג היקר", קים ג'ונג-איל. בטקס הממלכתי בבירה פיונגיאנג השתתפו בנו ומנהיגה הנוכחי של המדינה, קים ג'ונג-און, אשתו, ומדענים שניהלו את השיגור המוצלח של הטיל.

הטקס אמש התקיים במאוזוליאום שבו קבור סבו של קים, מייסד המדינה קים איל סונג. קים ג'ונג-איל מת ב-17 בדצמבר 2011, ככל הנראה, מהתקף לב, אולם ההודעה על מותו פורסמה רק כעבור יומיים. צ'ו ריונג-האי, חבר הפוליטביורו ומראשי צבא צפון קוריאה, אשר נאם בטקס, אמר ששיגור הטיל ארוך הטווח" מציג את תפארתם של קים ג'ונג-און, קים ג'ונג-איל וצפון קוריאה בפני העולם כולו".

טקס הזכרון אף שודר בטלוויזיה הממלכתית. "הצבא והעם מתגעגעים לחיוכו המאיר של המנהיג היקר", אמרה הקריינית. "אנחנו כמהים לך ומתגעגעים לכל הימים שבהם היית המנהיג שלנו", היא הוסיפה.

בתצלומי הטקס נראית אשתו של קים, רי סול-ג'ו, כשהיא ככל הנראה בהיריון. תמונות אלו גרמו לחרושת שמועות ברחבי העולם בנוגע ליורש של קים הצעיר ואשתו, שהתחתנו בחודש יולי האחרון.עם זאת, סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית טרם אישרה אם אכן על תושבי צפון קוריאה לצפות בחודשים הקרובים לדור רביעי לשושלת הדיקטטורים. 

בשבוע שעבר שיגרה קוריאה בהצלחה טיל ארוך טווח. המהלך עורר גל גינויים ברחבי העולם, וחשש כי השיגור הוא חלק מתוכנית שמטרתה לייצר טיל בעל ראש נפץ גרעיני שביכולתו אף לפגוע בארה"ב.

5 מתוך 5 |
1 מתוך 5 |
2 מתוך 5 |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ