אמו של נח בן השש ספדה לו: "תפרח בגן עדן"

בבית העלמין היהודי בפרפילד נקבר הקורבן הצעיר ביותר של הטבח בסנדי הוק. הרב שאול פראוור שנשא דברי הספד ואמר: "אל תתנו לזה לקרות שוב"

חמי שלו
קונטיקט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו
קונטיקט

נח שמואל פוזנר בן השש אהב חיות, סיפורי נינג'ה ומשחקי סופר מריו במחשב. הוא היה ילד שובב וחובב תעלולים, אך הקרין על סביבתו אור ואהבה. "נשתלת בעולמנו כדי שתפרח בגן עדן", ספדה לו אמו, ורוניק פוזנר, בטקס האשכבה שנערך אתמול בבית ההלוויות היהודי בפרפילד, קונטיקט, מרחק חצי שעה נסיעה מניוטאון, שם נרצח נח ביום שישי יחד עם 19 מחבריו מבית הספר היסודי סנדי הוק במרחץ הדמים שחולל אדם לנזה בן ה-20.

נח היה הצעיר מבין קורבנות מרחץ הדמים וגם הראשון שהובא לקבורה. להלווייתו הגיעו מאות קרובי משפחה וידידים, יחד עם חבריהם לספסל הלימודים של אחיו ואחיותיו הבוגרים, וכן הורים לילדים אחרים שנרצחו ומורים שהיו בבית הספר בשעת הטבח ושרדו.

מושל קונטיקט דניאל מלוי השתתף בהלוויה הטעונה, יחד עם סנטורים ונבחרי ציבור אחרים. ישראל שיגרה להלוויה את סגן הקונסול הכללי בניו יורק שלומי קופמן כנציגה הרשמי, יום אחרי שהקונסול הכללי עידו אהרוני ערך ביקור ממושך בניוטאון ונפגש עם ילדים והורים מבין 100 המשפחות היהודיות המתגוררות בעיירה.

ורוניק פוזנר, אמו של נח, בטקס ההלוויהצילום: רוירטס

בכי חרישי של רוב המשתתפים - גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, חברים וסתם משתתפים בצער - ליווה את רוב שלבי הטקס, במיוחד כשאמו המרשימה של נוח כינתה אותו "הגבר הקטן שלי" והבטיחה שתאהב אותו תמיד.

הרב שאול פראוור, שערב קודם לכן שר את תפילת "אל מלא רחמים" בנוכחותו של הנשיא אובמה, נשא דברי הספד, כשמצדיו על בימת אולם האשכבה דגלי ארצות הברית וישראל, ומתחתיו ארון הקבורה החום של נח. פראוור ייחד דברים לאחותו התאומה והחייכנית של נוח, אריאלה, שישבה בשורה הראשונה על ברכי קרוביה ותופפה ברגליה הדקות. הוא דחק בה לאהוב את אחיה כפליים מעתה, כדי למלא את החלל שנוצר.

נח פוזנרצילום: רויטרס

פראוור גם קרא בכל המשתתפים שלא להחמיץ את ההזדמנות שנוצרה כתוצאה מהאסון בניוטאון, את "קרן האור שבקעה מתוך האפלה", לפעול לקרוב לבבות ולוודא שמה שהיה כבר לא יהיה בכל הקשור לאלימות נגד ילדים. הוא אמר שארצות הברית חוותה "רגע דומה" אחרי ההתקפה על מגדלי התאומים ב-11 בספטמבר, אך הוא חלף ואבד. "אל תתנו לזה לקרות שוב," אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ