גרדיאן

שלושה גנבים שנתפסו בסוף השבוע בעת שהעמיסו בגדי מעצבים בבוטיק בלב רומא, ניסו לחמוק מידי החוק שהתחזו לבובות בחלון הראווה של החנות. התכסיס לא סייע לשודדים, שמאחוריהם קריירת גניבות ארוכת שנים, לחמוק מהמשטרה.

השלושה, בני 55, 70 ו-78, פרצו על פי החשד ביום ראשון לפנות בוקר לבוטיק מעצבים בפיאצה פיומה בבירה, והתחילו לתחוב לתוך שקים בגדים ותיקים יקרים בסכום משוער של כמאה אלף אירו. לדברי התקשורת המקומית, השלישייה ביצעה כבר עשרות פריצות לחנויות בעבר הרחוק וחבריה מוכרים היטב למשטרה.

הפורצים היו מצוידים במכשיר ריתוך, לום ומפתחות גנבים כשפרצו לחנות הבוטיק. אחד השכנים התעורר מהרעש שהקימו, והזעיק את המשטרה. ניידות סיור הגיעו במהירות למקום וכיתרו את החנות. כשהשוטרים נכנסו למקום, הם מצאו שקים חצי מלאים בסחורה, אבל לא את הגנבים.

צילום: רויטרס

בתום חיפוש שערכו במקום גילו השוטרים שניים מהגנבים, טומאזו בונארדי בן 78 וויטוריו לאודאני בן 70, שעמדו קפואים בחלון הראווה, בניסיון להתחזות לבובות. השניים, שלבשו חליפה ועניבה, היו אולי אלגנטיים דיים כדי להוליך שולל השוטרים ולהעמיד פני בובות ראווה, כמו אלה שלצדם נעמדו, אלא שרעד קל בגופם הסגיר אותם, והם זוהו ונעצרו. שותפם, לוצ'אנו ליקואורי בן 55, התגלה גם הוא חבוי במקום אחר בחנות ונעצר.

המעצרים הם תקלה נוספת בקריירה הבלתי מזהירה של השלושה. לדברי הקוריירה דלה סרה, בונארדי ולאודאני נעצרו כבר לפני 17 שנים כשפרצו לחנויות יוקרה ליד פיאצה די ספניה, ואילו ליקואורי נתפס לפני ארבע שנים כשניסה לשדוד אטליז ליד הפנתיאון. "יש להם ניסיון ארוך שנים", אמרה דוברת המשטרה, "אבל בהתחשב בגילם, זה לא ממש מפתיע".

עם הגיעו לתחנת המשטרה התלונן בונארדי על החמרה במצב הסוכרת שלו. הוא הובהל לבית החולים ומשם הועבר למעצר בית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ