הפיגוע בנציגות ארה"ב בלוב |

בעקבות הביקורת, סגנה של קלינטון התפטר

ריק בוסוול, האחראי על מערך האבטחה של משרד החוץ האמריקאי, הודיע על פרישתו. ועדת חקירה מצאה כשלים חמורים באבטחת הקונסוליה בבנגאזי

נטשה מוזגוביה וניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה וניו יורק טיימס

סגן שרת החוץ האמריקאי, אריק בוסוול, האחראי על מערך הביטחון של משרד החוץ, הודיע על פרישתו. זאת, על רקע דו"ח שחשף כשלים באבטחת הנציגות האמריקאית בעיר בנגאזי שבלוב, ערב ההתקפה עליה ב-11 בספטמבר. שני בכירים נוספים במשרד הודיעו גם הם על פרישתם. בתקיפה נהרגו שגריר ארצות הברית בלוב, כריסטופר סטיבנס, ושלושה עובדים נוספים.

ועדת חקירה שמונתה לבדיקת האירוע פרסמה השבוע את ממצאיה, ומתחה ביקורת חריפה על משרד החוץ, שלא אבטח כראוי את המתחם והפקיד את חיי עובדיו באחריות חמושים מקומיים בלבד. לפי דו"ח הוועדה, בכירים במשרד החוץ האמריקאי התעלמו מבקשות חוזרות ונשנות מהשגרירות בטריפולי להוסיף אבטחה לקונסוליה בבנגאזי.

בנוסף על כך, הדו"ח מאשים שתי מחלקות במשרד החוץ – זו האחראית על ביטחון הדיפלומטים וזו העוסקת במזרח התיכון. "כשלים מנהיגותיים וניהוליים בדרגות גבוהות בשתי המחלקות האלה", נכתב, גרמו לכך "שלא היה ביטחון מספק בבנגאזי ולא ניתן היה להתמודד עם ההתקפה במתחם הדיפלומטי".

הקונסוליה האמריקאית לאחר הסתערות ההמוןצילום: אי–פי

משרד החוץ האמריקאי פרסם תגובה לפיה "האחריות על מה שקרה מוטלת על הטרוריסטים בלבד. אך אין זה אומר שלא נפיק לקחים".

מועמדותה של סוזן רייס, שגרירת ארה"ב לאו"ם, לתפקיד שרת החוץ נפסלה בגלל ביקורת שנמתחה על תגובתה לאחר ההתקפה. רייס ייחסה את האלימות לזעם הציבור על סרט אנטי-איסלאמי, מידע שהתברר כשגוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ