מועצת הביטחון של האו"ם אישרה התערבות בינלאומית במאלי

במקביל למאמצי ההדברות, יסייע המערב לבנות מחדש את צבאה של מאלי במטרה להביס קבוצות איסלמיסטיות קיצוניות. הפעולה ככל הנראה לא תחל לפני סתיו 2013

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לה מונד

מועצת הביטחון של האו"ם אישרה הלילה (שישי) בפה אחד פריסת כוחות בינלאומיים במאלי לתקופה ראשונית של שנה. בהחלטה לא נקבע לוח זמנים למתקפה בצפון המדינה, שמטרתה להביס קבוצות איסלמיסטיות קיצוניות. האסלאמיסטים תפסו את השליטה בצפון מאלי לפני שישה חודשים.

צרפת הגישה את ההצעה למועצת הביטחון של האו"ם, בתמיכתן של ארצות הברית, מרוקו וטוגו. בהחלטה 2085 נקראים השלטונות בבאמאקו, בירת מאלי, להביא לפתרון הסכסוך הפנימי המשסע את המדינה ולקיים בחירות כלליות לפני אפריל 2013.

עוד נקראת ממשלת המעבר של מאלי להתחיל במשא ומתן עם הקבוצות המתונות מבין אלו שהשתלטו על הצפון, אלו שאינן משתייכות לאל-קעדה או למליציות של שבט הטוארג.

בשלב ראשון, במקביל למאמצי ההדברות, יסייע המערב לבנות מחדש את צבאה של מאלי ולאמן כוח צבאי מטעם האיחוד האפריקאי, כדי להכשיר את השטח לכבישת הצפון. מועצת הביטחון של האו"ם תשלח את הכוח הבינלאומי לצפון מאלי רק לאחר שתחליט כי כל התנאים הבשילו לכך, וכי הכוחות אומנו מספיק. מומחי ביטחון העריכו אתמול כי המערכה במאלי לא תחל לפני סתיו 2013.


מפגין במאלי נהדף על ידי המשטרה במהלך הפגנה הקוראת להתערבות בינ"לצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ