מונטי: לא ארוץ לבחירות באיטליה, אך אסכים להיות ראש ממשלה אחריהן

ראש ממשלת איטליה הפורש, מריו מונטי, אמר כי לעולם לא יחבור לסילביו ברלוסקוני, "שהסב נזק לכלכלה המקומית ולשמה הטוב של המדינה"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ראש הממשלה האיטלקי הפורש, מריו מונטי, החליט שלא לרוץ בבחירות בחודש פברואר. עם זאת, מונטי הבהיר שאם יבקשו ממנו להנהיג את הממשלה לאחר הבחירות, הוא יסכים לקבל את התפקיד.

נשיא איטליה, ג'ורג'ו נפוליטנו, פיזר אמש את הפרלמנט וסלל את הדרך לבחירות שייערכו ב-24 וב-25 בפברואר. זאת, בעקבות התפטרותו של מונטי בסוף השבוע, כמה חודשים לפני תום הקדנציה שלו. ממשלתו הטכנוקרטית איבדה את תמיכת מפלגת המרכז-ימין של סילביו ברלוסקוני.

בראיון לעיתון "לה רפובליקה", שהתפרסם הבוקר, אמר מונטי שלעולם לא יחבור לסילביו ברלוסקוני, קודמו בתפקיד. הוא אמר כי מפלגתו צפויה לקבל מנדטים רבים יותר מבעבר, למרות שברלוסקוני גרם נזק לכלכלה האיטלקית ולשמה של איטליה.

זה שבועות שמתרבים הניחושים אשר לתפקיד שימלא מונטי בבחירות. מונטי, שכיהן בעבר כנציב האירופי ומונה לפני כשנה לעמוד בראשות הממשלה בעקבות התפטרות ברלוסקוני על רקע המשבר הפיננסי, עומד מול לחצים גוברים שלא לבקש מהציבור מנדט קדנציה שנייה.

לפני יותר משבוע דיווחה התקשורת באיטליה בהרחבה שאכן בכוונתו של מונטי להתמודד. אולם כעת נראית אפשרות זאת הרבה פחות ודאית. זאת שכן על מונטי לעכל סקרים המנבאים שגוש מרכז בהנהגתו יזכה במקום שלישי או רביעי בבחירות. מי שמוביל בסקרים בפער גדול הוא מועמד המפלגה הדמוקרטית של המרכז-שמאל, פייר לואיג'י ברסאני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ