"השמן" דפק על דלתם של אלפי ספרדים

1,800 ספרדים זכו בפרס של 400 אלף אירו בהגרלת הלוטו הענקית שמקדמת את חג המולד. שנת 2013, שבה צפוי להימשך המיתון, תחייך אליהם יותר

ג'יילס טרמלט, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'יילס טרמלט, גרדיאן

1,800 ספרדים קיבלו בסוף השבוע את המתנה הגדולה ביותר שיכולים אזרחי המדינה בחצי האי האיברי לקבל בימים אלה של משבר כלכלי עמוק - פרס כספי של 400 אלף אירו בהגרלת לוטו. ולא מדובר בעוד הגרלת לוטו שבועית, אלא הגרלת הלוטו הענקית המסורתית שמתקיימת אחת לשנה לפני חג המולד ומכונה בספרד "אל גורדו" (השמן).

בסך הכל חולקו בהגרלה שני מיליארד אירו לעשרות אלפי זוכים בסכומי כסף שונים, שבוודאי יסייעו להם לעבור את שנת 2013, שעל פי כל התחזיות צפויה להיות גם היא שנה של מיתון קשה.

"אתמול שנינו עוד קיבלנו דמי אבטלה, וכעת אנחנו הזוכים הגדולים", סיפר באושר זוג מהעיירה אלקלה דה הנארס, הנמצאת כ-30 קילומטרים ממדריד, אחרי שהתברר להם שבידם נמצא אחד הכרטיסים עם המספר הזוכה 76058. זוכה אחר, אנטוניו אורטגה סאנצ'ז, סיפר בחיוך: "כעת אוכל לקנות בית ראוי ומכונית".

אחד הזוכים בפרס הגדול עם הכרטיס המנצח ובני משפחתו, שלשוםצילום: אי–פי

עלות ההשתתפות בהגרלה עלתה לאזרחי ספרד 20 אירו ובסך הכל התגלו כרטיסים זוכים ב-40 כפרים, עיירות וערים ברחבי המדינה. הגרלת "אל גורדו" מתקיימת סמוך לחג המולד מדי שנה מאז 1812 והפכה לשיגעון לאומי שבו מוציא כל ספרדי בממוצע כ-70 אירו. ויש גם חדשות מעט מאכזבות בסיפור הזה - הגרלת 2012 היתה האחרונה שבה מחולקים הפרסים כשהם פטורים ממס. החל מהשנה הבאה תיחשב גם ממשלת ספרד כאחת הזוכות הגדולות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ