בנו הבכור של מיט רומני: "הוא רצה להיות נשיא פחות מכל אדם שפגשתי בחיי"

טאג רומני ל"בוסטון גלוב": "לא היתה לו שאיפה כלשהי להתחרות. אילו מצא מישהו אחר שיתפוס את מקומו, הוא היה זז הצדה בשמחה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מיט רומני לא רצה להיות נשיא, כך טוען בנו הבכור טאג. טאג רומני, בן 42, אמר דברים אלה בראיון לעיתון בוסטון גלוב, שערך תחקיר מקיף על כישלונו של רומני במרוץ לנשיאות. "הוא רצה להיות נשיא פחות מכל אדם שפגשתי בחיי", אמר רומני הבן לעיתון. "לא היתה לו שאיפה כלשהי להתחרות. אילו מצא מישהו אחר שיתפוס את מקומו, הוא היה זז בשמחה הצדה. הוא אדם מופנם מאוד שאוהב את משפחתו עמוקות ורוצה להיות איתה", המשיך טאג. "יש לו אמונה חזקה באלוהים והוא אוהב את מולדתו, אבל הוא לא אוהב את תשומת הלב שקיבל במסע הבחירות". לדבריו, אביו לא רצה לרוץ בגלל ניסיונו הכושל ב-2008 לזכות במועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות.

בניו של רומני רמזו בעבר על אי רצונו להתחרות במרוץ לנשיאות. עוד לפני שאביהם ניסה לקבל את מועמדות המפלגה הרפובליקאית, אמרו אחדים מהם שניסו לשכנע אותו לא להתחרות. "ניסיתי לשכנע אותו לא לרוץ", אמר מאט רומני ביוני בתוכניתו של קונאן אובריאן. "אני חושב שעוד כמה מאתנו ניסו. הרגשתי שבעבורנו, כמשפחה, זה לא הדבר הטוב ביותר, אבל שזה הדבר הנכון למדינה".

מיט רומני. לא אהב את תשומת הלב שקיבל במערכת הבחירותצילום: אי–פי

טאג רומני היה דמות מרכזית בקריירה הפוליטית של אביו. הוא היה אחד מיועציו במסע הבחירות של 2012 ועבד גם במסעי בחירות קודמים. כמו אביו, הוא למד באוניברסיטת בריגהם יאנג וקיבל תואר שני במינהל עסקים באוניברסיטת הרווארד. גם הוא, לדבריו, אינו מעוניין במשרה רשמית. "אופתע מעצמי מאוד אם אתחרה. זה תהליך נורא, ובכל הכנות, אני לא רוצה לעבור אותו". אן רומני אמרה בנובמבר ברשת ABC כי אם בעלה יובס בבחירות, הוא לא יתחרה פעם נוספת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ