גל קור קיצוני ברוסיה

ממים רותחים לקרח תוך פחות משניה - צפו

גם במונחים של "גנרל חורף" טמפרטורות כמו אלה שנמדדו בימים האחרונים ברחבי רוסיה נחשבות לקיצוניות: בסיביר נמדדו כ-60 מעלות מתחת לאפס

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

גל קור קיצוני הפוקד בימים האחרונים את רוסיה גבה את חייהם של לפחות 123 בני אדם. במוסקווה הורו הרשויות לתלמידים להישאר בבתיהם אחרי שהטמפרטורות צנחו ל-20 עד 30 מעלות מתחת לאפס. בליל חג המולד כבר נרשמה "התחממות" והטמפרטורות נעו סביב 10 מעלות מתחת לאפס.

סוכנויות הידיעות הרוסית "ריה-נובוסטי" דיווחה כי לפחות 800 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי כתוצאה מכוויות קור או היפותרמיה, וכי כ-200 מהם אושפזו ב-24 השעות האחרונות. שיא הקור נרשם במזרח סיביר, שם נמדדו 60 מעלות מתחת לאפס (ראו בסרטון - מים רותחים הופכים לקרח תוך פחות משניה).

לדברי חזאים, מדובר בגל קור חריג שאינו מתרחש כמעט אף פעם לפני ינואר-פברואר, וברוב חלקי המדינה נמדדות טמפרטורות הנמוכות בכ-12 מעלות מהממוצע העונתי.

גל הקור הקשה משפיע גם על שכנותיה של רוסיה במזרח אירופה. הרשויות באוקראינה ובפולין דיווחו כי מאז תחילת דצמבר מתו כתוצאה ממזג האוויר הקר לפחות 83 ו-57 בני אדם בהתאמה. כמעט כל המתים הם חסרי בית. על פי התחזיות, מזג האוויר ברוסיה ובשכנותיה צפוי להשתפר משמעותית בימים הקרובים.

7 מתוך 7 |
1 מתוך 7 |
2 מתוך 7 |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ