איראן הזהירה כוחות זרים לא להתקרב לתמרון הימי במיצר הורמוז

סוכנות הידיעות האיראנית דיווחה כי בתרגיל הימי הגדול נעשה שימוש בגרסה משופרת של טילי אוויר-קרקע שיכולים לפגוע בכלי טיס לא מאוישים וכלי שיט

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו אי-פי

צבא איראן העביר מסרים למטוסים ואניות קרב של מדינות זרות, ובהם הם הוזהרו לא להתקרב לכוחות חיל הים האיראני במהלך התמרון הימי ליד מיצר הורמוז, כך הודיעה סוכנות הידיעות האיראנית פארס. בדיווח צוטט מפקד בכיר בחיל הים האיראני, שאמר שאיראן שלחה לכוחות ימיים ואוויריים יותר מ-30 אזהרות ל "לכוחות זרים", שהתקרבו למקום שבו נערך התרגיל.

התרגיל הימי, שהחל ביום שישי האחרון ונמשך חמישה ימים, הוא מפגן הכוח הגדול האחרון של איראן, שעה שהולכים וגוברים הלחצים עליה מצד מדינות המערב בגלל שאיפותיה הגרעיניות השנויות במחלוקת. בשעה שישראל והמערב חושדות כי איראן חותרת לייצר פצצה גרעינית, מכחישה טהראן את ההאשמות נגדה.

בעקבות הסנקציות של המערב, איימה איראן בעבר לחסום את מיצר הורמוז, שמשמש צינור להעברת חמישית מאספקת הנפט בעולם, אולם לא חזרה על איום זה באחרונה. לדברי האדמירל שצוטט בכתבה, הכוחות הזרים נשמעו לאיום ולא התקרבו לתרגיל. "כמה כלי טיס זרים שניסו לחדור לשטח שבו נערך התרגיל הוזהרו על ידי הכוחות האיראניים, ובעקבות האיום התרחקו מל"טים ומטוסי הריגול מהאזור", הוא אמר. לדברי אדמירל אחר שצוטט בכתבה, התרגיל המחיש את ההתקדמות הרבה ביכולתו של הצבא האיראני ליירט מל"טים.

איראן ניצלה את התרגיל כדי להציג מערכות כלי נשק חדשות שברשותה. הטלוויזיה הממלכתית דיווחה כי במהלך התרגיל נערך אמש שימוש בדור חדש של טילי אוויר קרקע שיכולים לפגוע בכלי טיס לא מאוישים וכלי שיט. התרגיל מתבצע בשטח עצום של מאות אלפי קמ"ר, ממיצר הורמוז ועד מפרץ עומאן והחלק הצפוני של האוקיינוס ההודי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ