בליווי ההורים ועם אבטחה אדוקה: תלמידי סנדי הוק שבים ללימודים

3 שבועות לאחר הטבח בניוטאון יחודשו הלימודים במבנה חלופי, שקושט בסיוע ילדים מרחבי העולם. מנהלת קודמת שיצאה לגמלאות תשוב לתפקיד

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מאות תלמידי בית הספר סנדי הוק בניוטאון שבקונטיקט ששרדו את מתקפת הירי הקטלנית בחודש שעבר, ישובו היום (חמישי) לספסל הלימודים, כשלושה שבועות לאחר הטבח שבו קיפחו את חייהם 20 ילדים ושישה מורים. צוות בית הספר ערוך לקבלת הילדים, שרבים מהם יגיעו בלוויות הוריהם למבנה בעיר השכנה מונרו, בו יפעל בית הספר זמנית.

בית הספר צ'וק היל במונרו, שנסגר לפני שנה וחצי, מרוחק 11 ק"מ מאתר הירי. בשבועות האחרונים עבר המבנה שיפוץ בזק והוכשר לקבלת התלמידים. את מקומה של המנהלת דון הוקספרונג, שנספתה במתקפה, תמלא מנהלת חדשה-ישנה, דונה פייג', שתשמש בתפקיד באופן זמני עד למציאת מנהלת קבועה. פייג' היתה מנהלת בית הספר במשך 14 שנה עד שיצאה לגמלאות ב-2010.

קארן דייר, שבנה בן החמש לומד בכיתת גן בבית הספר, סיפרה לאי-בי-סי כי ההורים ידעו שלאחר איתור המבנה החלופי, המכשול הגדול יהיה למצוא מישהו שיוכל להוביל את בית הספר. "לא יכולנו לחשוב על מחליף אפשרי עד שקיבלנו הודעה קולית מדונה, שאמרה שהיא מבינה שהייעוד שלה הוא לחזור ולעמוד בראש בית הספר", סיפרה. "התחלתי לבכות כששמעתי את ההודעה. זו כזו ברכה, והקלה גדולה".

במבנה הותקנה מערכת משוכללת לאבטחת שלומם של הילדים, מהמחמירות שידעה מערכת החינוך בארה"ב. משטרת מונרו תסייר במקום באופן שוטף, והכניסות לבית הספר יצולמו על ידי מצלמות אבטחה. "עלינו לוודא שבית הספר יהיה הבטוח ביותר באמריקה", אמר נציג משטרת מונרו, קית וייט, במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול.

הורי התלמידים בגן ובכיתות א' עד ד', שגילם בין חמש לעשר, יורשו ללוות את ילדיהם לכיתות, ולאחר מכן לשהות בחדר ההרצאות של בית הספר ככל שירצו. בית הספר יעמיד לרשות התלמידים והוריהם יועצים ופסיכולוגים אליהם יוכלו לפנות בעת הצורך.

שלטים המברכים את התלמידים בדרך בין ניוטאון למונרו, אתמולצילום: רויטרס

התלמידים ימצאו בבית הספר את החפצים שהשאירו בכיתות בעת שפונו על ידי המשטרה מהמבנה בניוטאון, בשעה שאדם לנזה פרץ לתוכו ופתח בירי. עם זאת, המפקחת על בתי הספר בניוטאון הדגישה כי "בית הספר הזה אינו דומה כלל במראהו לבית הספר הקודם".

המבנה קושט בשבועות האחרונים בסגנון "ארץ פלאות חורפית", בסיוע אלפי ילדים מכל העולם ששלחו פתיתי שלג מנייר לקישוט הכיתות והמסדרונות. כל כך הרבה פתיתי שלג נשלחו, שבניוטאון הודיעו כי אין צורך לשלוח עוד. "יש לנו מספיק פתיתי שלג יפים לשמיכה שתכסה את כל קהילת ניוטאון", נמסר מארגון ההורים, המורים והתלמידים של קונטיקט, בהודעת תודה למקשטים.

עד כה לא התגלו בחקירה פרטים שיסייעו להסביר מדוע אדם לנזה בן ה-20 תקף את בית הספר סנדי הוק ב-14 בדצמבר 2012. לדברי המשטרה, החקירה עשויה להימשך חודשים ארוכים.

שלט המברך את תלמידי סנדי הוק למבנה בית הספר החדש במונרוצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ